Розенко повідомив, що влада покінчила з “мертвими душами”
Пенсійна реформа в Україні повинна зосередитися навколо переходу на трирівневу систему, а не на дискусіях про можливе підвищення пенсійного віку, яке значиться в маячках Міжнародного валютного фонду, перегляді тривалості страхового стажу і формулі розрахунку виплат.
“В цілому ідеологія розвитку трирівневої пенсійної системи, яка передбачає введення накопичувального рівня і розвиток недержавного пенсійного страхування і може стати прекрасною основою для проведення подальшої пенсійної реформи в Україні”, – цитує Розенко прес-служба уряду.
На думку Розенка, зараз потрібно відійти від суперечок з приводу чуток про майбутню реформу і направити всі сили на формування стратегічного бачення розвитку пенсійної системи в цілому.
Кабмін вже направив до Верховної Ради законопроект №4608, який визначає правила гри в накопичувальній системі і недержавне пенсійне страхування, а також передбачає певні кроки з наведення порядку в солідарній системі, зокрема, очищенні Пенсійного фонду від невластивих йому соціальних виплат.
Крім цього, за останні два роки була проведена масштабна робота з наведення порядку в Пенсійному фонді, нагадав Розенко.
“Тепер ми переконані, що не платимо “мертвим душам”, у нас немає ніяких подвійних чи потрійних виплат, немає фактів корупції в пенсійному забезпеченні. Також Пенсійний фонд значно скоротив адмінвитрати і оптимізував штат. Зараз ми працюємо над поліпшенням якості надання послуг громадянам. Зокрема, з 1 січня 2017 року у людей вже є можливість оформити пенсію без прив’язки до місця проживання”, – додав Розенко.
Разом з тим, він висловив невдоволення рівнем надходжень до бюджету Пенсійного фонду через тінізацію економіки та несплати соціальних внесків і пообіцяв найближчим часом вирішити це питання на рівні Кабміну. “Окрема дискусія, безперечно, стосується реформування солідарного рівня пенсійного забезпечення, і протягом двох-трьох місяців ми плануємо доопрацювати і розглянути відповідні законопроекти в уряді”, – резюмував віце-прем’єр.
Нагадаємо, раніше міністр соцполітики Андрій Рева визнав, що МВФ запропонував Україні підвищити пенсійний вік. На думку фахівців Фонду таким чином можна вирішити проблему дефіциту Пенсійного фонду (ПФ). Проте в Міністерстві соціальної політики з цим підходом не згодні.
“МФВ пропонує свій варіант вирішення проблеми дефіциту Пенсійного фонду. Ключовим елементом вони вважають необхідність підняти пенсійний вік. Ми з цим не погоджуємося. Якщо не погоджуємося, ми повинні запропонувати якісь альтернативні варіанти”, – сказав Рева.