НАБУ і САП оприлюднили докази у справі нардепа Дейдея

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура, які здійснюють досудове розслідування у провадженні за фактом незаконного збагачення народного депутата Євгена Дейдея категорично не погоджуються з рішенням регламентного комітету Верховної Ради, який напередодні назвав докази слідчих “недостатньо обґрунтованими, невмотивованими” та такими, що “не містять конкретних фактів”.

Антикорупціонери виявили значну різницю між задекларованими доходами Дейдея та його родини, однак регламентний комітет заблокував позбавлення імунітету нардепа для подальшого розслідування.

У НАБУ наголосили, що уся доказова база у справі Дейдея здобута згідно з українським законодавством.

“Позбавлення імунітету є необхідною умовою для продовження  досудового розслідування фактів незаконного збагачення Євгена Дейдея — вже у статусі підозрюваного”, – йдеться в спільній заяві.

Дейдей пояснив необґрунтовані доходи тим, що взяв 3,5 млн грн. позики в бізнесмена Ігора Лінчевського. Саме на телефонній розмові Лінчевського з кількома юристами та помічником нардепа ґрунтується справа Дейдея. Окрім того, в ході допиту Лінчевський заявив правоохоронцям, що дав у борг нардепу, не отримавши від нього жодних документальних підтверджень.Раніше Генпрокуратура оприлюднила допит Лінчевського у справі Дейдея.

Зрештою комітет Ради повернув подання щодо Дейдея. Генпрокурор Юрій Луценко пообіцяв продовження розслідування цієї справи та назвав таке рішення комітету “ганебним прикриттям колеги”.

НАБУ і САП оприлюднили докази у справі нардепа Дейдея