У Горішніх Плавнях хочуть відновити комуністичну символіку на в’їзді у місто

Міська влада Горішніх Плавнів Полтавської області вирішила відновити символіку комуністичного тоталітарного режиму на в’їзді до міста у вигляді стели з попередньою назвою міста Комсомольськ, повідомили в Українському інституті національної пам’яті.

Влада міста доручила комунальному підприємству СпецЕко виготовити відсутні елементи (літери С та М) для відновлення стели Комсомольськ на в’їзді до міста. На це рішенням міськради з місцевого бюджету виділено 8 тисяч гривень.

У зв’язку з цим Український інститут національної пам’яті скерував звернення до генерального прокурора України, голови Служби безпеки України та голови Національної поліції України з проханням провести розслідування протиправних дій міської влади Горішніх Плавнів.

“Інститут просить порушити кримінальне провадження за ст. 4361 Кримінального кодексу України за фактом поширення та публічного використання символіки комуністичного тоталітарного режиму та притягти винних осіб до відповідальності”, – йдеться в повідомленні установи.

Нагадаємо, в ніч на 19 травня невідомі пошкодили стелу на в’їзді в Горішні Плавні з боку Кременчука. На стелі були зірвані дві літери, і тепер напис читається як Комоольск.