НАТО надало Україні обладнання для розмінування

Державна служба з питань надзвичайних ситуацій України отримала від НАТО обладнання для піротехнічних підрозділів, повідомляє прес-служба українського відомства.

Піротехніки ГСЧС отримали засоби індивідуального бронезахисту, сучасні металодетектори для пошуку вибухонебезпечних предметів, а також засоби забезпечення проведення робіт з розмінування.

Загальна вартість обладнання становила 64 тис. євро.

 Фото: dsns.gov.ua

“Сьогодні на Сході України терористичними угруповуваннями використовуються новітні систем озброєння та зразки боєприпасів, тому Службою максимально докладається зусиль щодо технічного переоснащення піротехнічних підрозділів, у тому числі шляхом налагодження міжнародного співробітництва. Особливо велике значення має реалізація спільного проекту НАТО та ДСНС Надання підтримки проведенню гуманітарного розмінування в Україні, завдяки якому вдалося відновити діяльність розграбованих терористами піротехнічних підрозділів у Донецькій та Луганській областях”, – заявив голова ГСЧС України Микола Чечоткін.

У свою чергу, заступник генерального секретаря НАТО з питань нових викликів безпеці Сорін Дукару зауважив, що в умовах проведення на Сході України антитерористичної операції питання гуманітарного розмінування звільнених територій Донецької і Луганської областей є вкрай важливим.

Раніше генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявляв, що Північноатлантичний альянс продовжить надавати практичну та політичну підтримку Україні.

Нагадаємо, 9 липня 2016 року під час саміту у Варшаві країни НАТО затвердили новий комплексний пакет допомоги Україні для реформування сектора оборони.