Loading...

До вас додому прийдуть сторонні люди, щоб подивитися, а чи немає у вас чогось зайвого

Мінсоцполітики пропонує створити з 1 липня 2017 року соціальне інспектування – підрозділ зі штатом 550 осіб, яке буде контролювати надання соцдопомоги Про це йдеться в проекті закону «Про забезпечення держконтролю у сфері соціальної підтримки». До сих пір соціальні інспектори займалися лише призначенням соцвиплат, пише FinClub.

«Ухвалення закону підвищить статус соціальних інспекторів та ефективність їх діяльності за рахунок виконання лише контролюючих функцій, виведення з-під підпорядкування керівників місцевих органів соціального захисту населення, достатнього рівня фінансового і матеріально-технічного забезпечення», – вважають автори документа.

У Мінфіні підтримують ідею створення соціальної інспекції. Ця ініціатива фактично повинна стати продовженням розпочатої процедури верифікації одержувачів соцвиплат.

Соціальні інспектори контролюватимуть правильність і своєчасність призначення соціальної підтримки. Йдеться про перевірку держдопомоги малозабезпеченим сім’ям, матерям-одиначкам, субсидії і пільги по оплаті житлово-комунального господарства (тільки у 2017 році на субсидії хочуть направити 50,7 млрд грн).

Інспектори повинні будуть відвідувати одержувачів соцдопомоги, щоб визначати ступінь їх бідності і знаходити їх додаткові джерела для існування, про яких одержувачі державної допомоги не повідомили державі, але які можуть вплинути на розмір або навіть на сам факт призначення допомоги.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *