В ПАРЄ проросійські депутати об’єднуються в окрему політичну групу – ЗМІ

В Парламентській асамблеї Ради Європи планують створення проросійської групи, секретарем якої має стати скандально відомий “адвокат Кремля” Тьєррі Маріані, повідомляє Європейська правда з посиланням на копії уставних документів групи.

За даними видання, процес створення політичної групи Вільні демократи має завершиться на осінній сесії. До її складу увійдуть 24 депутати з різних фракцій, що раніше підтримували позицію Росії та Азербайджану, а очолить її італієць Адель Гамбаро. На посаду генерального секретаря групи номіновано скандально відомого Тьєррі Маріані.

Видання зазначає, що група проросійських депутатів у майбутньому отримає місце в президентському комітеті та в Бюро асамблеї, квоту керівників комітетів і доповідачів, яких намагатиметься призначати на питання, критично важливі для Баку та Москви, а також згодом може претендувати на посаду президента ПАРЄ за квотним принципом.


Фото: Європейська правда

Нагадаємо, що екс-депутат національних зборів Франції Тьєррі Маріані був одним з ініціаторів резолюції про зняття санкцій з Росії в Нижній палаті парламенту Франції.

Окрім того він очолював делегації депутатів в Крим в ході несанкціонованих поїздок  на окупований півострів у липні 2015 та 2016 років.