ДРУЗІ-ДЕПУТАТИ ТА ВЛАСНА “АРМІЯ”: ЖУРНАЛІСТИ РОЗПОВІЛИ ПРО БІЗНЕС-ІНТЕРЕСИ І ВПЛИВОВІСТЬ МЕДВЕДЧУКА

В Україні Медведчук не є прямим власником жодної з бізнесових структур.

Входом у праве крило офісного будинку на Великій Васильківській, 23-Б користуються представники ТОВ “Детективна охоронна компанія “Шторм”, яка була створена 2015 року під початковою назвою “Сварог”.

Співробітники цієї структури супроводжують особисто політика Віктора Медведчука, охороняють його нерухомість, а також акції “Українського вибору”. Люди зі “Шторму” зазначають у посвідченнях право на носіння зброї, йдеться у програмі “Наші гроші з Денисом Бігусом”.

Серед відвідувачів будинку зі штаб-квартирою Медведчука журналісти зафіксували співвласника охоронно-детективного “Шторму” Івана Бойченка та чоловіка, схожого на ще одного засновника компанії, віце-президента Федерації бойового самбо – Віктора Чорного.

Обидва вони також є активістами громадського руху “Український вибір”. Окрім “силовиків”, до Віктора Медведчука приїздять і народні депутати. Нардеп від Опозиційного блоку Вадим Рабінович каже, що намагається бачити Медведчука “частіше, хоча б раз на тиждень”. За версією політика, вони зустрічаються тільки для того, аби витягнути з ув’язнення друга Вадима Рабіновича Миколу Карпюка.

До слова, Медведчук є офіційним представником України в гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі, веде перемовини з РФ та бойовиками про визволення полонених і

“Потрібно було би зустрітися”. Савченко висловила бажання познайомитися із Медведчуком
сприяв поверненню до України Надії Савченко. Колега Рабіновича по фракції Нестор Шуфрич пояснює, що їздить до Медведчука, тому що вони товаришують вже 20 років. І називає “Український вибір” їхнім спільним проектом. Нардеп-опозиціонер Василь Німченко розробляє законопроекти, які схвалює Віктор Медведчук.

Крім того, в будинку на Великій Васильківській, 23-Б розміщена приймальня народного депутата від Опозиційного блоку Тараса Козака. Нардеп від БПП Сергій Лещенко називає Медведчука і Козака бізнес-партнерами, а журналісти програми “Схеми” зафіксували, що вони разом літають приватнім літаком з Москви до Києва. Тарас Козак і Нестор Шуфрич можуть пов’язувати Віктора Медведчука з бізнесом, якого у нього начебто немає.

Так, Нестор Шуфрич тривалий час був бенефіціаром найбільшої приватної газовидобувної компанії “Нафтогазвидобування”. Її майже 10-річний директор Олег Семінський в інтерв’ю програмі “Наші гроші з Денисом Бігусом” повідомив, що на його думку друг Шуфрича Медведчук сприяв компанії в отриманні ліцензій на видобуток газу у 2003-2004 рр. Тоді Медведчук очолював Адміністрацію президента Леоніда Кучми.

“Він дійсно багато зробив для компанії. Без нього ми не отримали б ліцензії 2003-2004 року. Ви зрозуміли, про що я кажу. Більше не можу говорити. Я жодного разу з ним не бачився, але, скажімо відверто: так, як вирішувалися питання з ліцензією і т.д. – моє було глибоке переконання, що це було за його сприяння”, – каже Олег Семінський

Раніше в інтерв’ю “Українській правді він повідомив: на його думку, у частці Нестора Шуфрича в “Нафтогазвидобуванні” була і частка Віктора Медведчука. Тепер Семінський ще й називає кіпрський офшор, за яким, за його інформацією, може стояти Медведчук – Wolford Holdings Limited.

До 2013 року на цю кіпрську фірму були записані  близько 17% акцій “Нафтогазвидобуання”. Потім частки в газодобувній фірмі почав скуповувати ДТЕК Ріната Ахметова. І нині сконцентрував понад 70%.

Що ж до самої кіпрської Уолфорд холдінгз, яка може мати стосунок до Медведчука, – то нині вона записана на DTEK OIL&GAS B.V. Ахметова і глухий офшор з Белізу Bіenville Holdings Limited. Беліз – ідеальний спосіб сховати бенефіціара.

Компанія “Тедіс Україна” відома не лише тим, що у часи Януковича отримала монополію на поставки цигарок в Україні. Але й мажоритарними власниками з Росії, один з яких – Ігор Кєсаєв – власник заводу, що виробляє зброю для російської армії. Тож Тарас Козак не гребував партнерством у тютюновому “Тедісі” із російським виробником зброї. За даними ЛІГА.нет, “Тедіс Україна” (“Мегаполіс-Україна”) на вітчизняний ринок привів Віктор Медведчук. У компанії це спростовували.

Та ГПУ встановила дані, що свідчать: гроші з “Тедісу” виводилися, зокрема, на структури з орбіти Медведчука-Козака. За даними слідства, 2,5 мільярди, отримані “Тедісом” на цигарковій дистриб’юції, були виведені з-під оподаткування на десяток вітчизняних фірм за договорами про поворотну фінансову допомогу. А далі – на офшори.

Серед компаній, на які виводилися гроші з “Тедіса”, є і структура з орбіти Медведчука-Козака – “Північно-Східна добувна компанія” (“ПСДК”). Якщо власником цигаркових кіпріотів записаний нардеп Козак, то директором української фірми-прокладки працював колишній керівник Козака – Микита Поз.

Згідно з матеріалами журналістських розслідувань, Тарас Козак, Микита Поз і фірми, від імені яких вони діють, пов’язують Медведчука ще з низкою бізнесових активів. Поставками в Україну вугілля, яке за своїми властивостями відповідало вугіллю з непідконтрольних шахт Донбасу. Мережею заправок і нафтопроводом “Прикарпатзападтранс”, через санкції проданих росіянами в Україні. І новими потужними постачальниками російського скрапленого газу.

В Україні він не є прямим власником жодної з бізнесових структур. Однак оточує себе предметами розкоші як справжній олігарх. Особисто володіє двома автівками Mercedes-Benz S-500 та G-55, маєтком площею майже 3 тис. кв. м та 6 га землі на вїзді в Київ. Користується приватним літаком “Фалькон-900” та резиденціями по всій країні, записаними на близькі інвесткомпанії. За даними Сергія Лещенка, йому також належить розкішна 5-палубна яхта Royal Romance приблизною вартістю 180 млн євро. Більше читайте тут: https://tsn.ua/politika/druzi-deputati-ta-vlasna-armiya-zhurnalisti-rozpovili-pro-biznes-interesi-i-vplivovist-medvedchuka-955790.html