Журналіст Бочкала: Раніше добровольці дзвонили. Тепловізори були потрібні, аптечки. А тепер – адвокати. судять хлопців

Журналіст Роман Бочкала повідомив, що 11 липня в Красноармійську пройде суд над п’ятьма бійцями батальйону “Донбас”, яких умовляють дати свідчення на командирів.

В Україні почастішали випадки судів над добровольцями, повідомив журналіст Роман Бочкала на своїй сторінці в Facebook.
“Раніше добровольці дзвонили – допомоги просили. Тепловізори були потрібні, аптечки … А тепер – адвокати. Тепер інші дзвінки. Судять хлопців. І це стало прикметою часу. Завтра в Красноармійську о 15.00 суд над Якутії і ще чотирма бійцями батальйону” Донбас ” . Розбій, незаконне зберігання зброї … Звинувачення стандартні “, – написав він.
За словами журналіста, затриманим настійно рекомендують дати свідчення на командирів, “і тоді термін скинуть”.
“Може, командири в чомусь і винні, але навіщо рядових бійців робити заручниками? Подібних процесів безліч”, – зазначив він.
Бочкала додав, що звинувачення затриманим добровольцям пред’являв військовий прокурор АТО Костянтин Кулик, якого тепер самого судять за корупцію.

 

У січні 2016 року ЗМІ повідомили, що у власності членів сім’ї Кулика в 2014 році з’явилися два нових автомобіля. Сам прокурор задекларував трикімнатну квартиру загальною площею 249,3 м² в елітному комплексі “Дипломат-Хол” в Києві.
У НАБУ проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо Кулика від 25 грудня 2015 року з ч. 2 ст. 368-2 (незаконне збагачення) Кримінального кодексу України. У повідомленні про підозру зазначено, що на валютних картах у Кулика було 43 700 євро, які були зняті в Німеччині та Люксембурзі “невстановленими особами”.
29 червня детективи проводили обшук за місцем проживання Кулика, причому, за даними НАБУ, Кулик закрився в приміщенні, щоб не отримувати повідомлення про підозру в письмовому вигляді.
1 липня в антикорупційній прокуратурі заявили, що Кулик за півтора року накупив майна на суму більше, ніж його зарплата за п’ять років.
Суд тимчасово відсторонив прокурора з посади і відпустив його під особисте зобов’язання.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *