Порошенко обіцяє велику приватизацію в жовтні

Велика приватизація повинна стартувати в Україні вже в наступному місяці, її завдання – залучити інтерес потенційних інвесторів, сказав президент України Петро Порошенко в ході виступу на конференції «Ялтинська європейська стратегія».

«Уже в наступному місяці почнеться масштабна приватизація в Україні: об’єкти енергетики, Одеський припортовий завод, інші об’єкти», – сказав Порошенко.

На думку глави держави, приватизація – це один з основних способів залучення прямих іноземних інвестицій, на які розраховує Україна.

Як повідомлялося, на початку вересня Кабінет міністрів України оприлюднив перелік підприємств, що підлягають приватизації в 2016-2017 роках, що включає більше 10 морських і річкових торговельних портів, близько 20 шахт, більше 10 енергогенеруючих і енергорозподільчих компаній, а також Об’єднану гірничо-хімічну компанію (ОГХК ), завод «Електроважмаш», Одеський припортовий завод, підприємство «Сумихімпром» і держпідприємство «Турбоатом».

У перелік підприємств, що виставляються на продаж за рішенням уряду, крім ОКХГ, увійшли шахти держкомпаній «Волиньвугілля», «Красноармійськвугілля», «Селідоввугілля», «Первомайськвугілля», «Львіввугілля» (37,5% акцій), «Лисичанськвугілля» (100% акцій). У числі енергетичних активів: єдині майнові комплекси Костянтинівській, Первомайської, Мігеївськими гідроелектростанцій, а також компанії «Запоріжжяобленерго» (60,2% акцій), «Миколаївобленерго» (70% акцій), «Тернопільобленерго» (50,99% акцій), « Харківобленерго »(65% акцій),« Хмельницькобленерго »(70% акцій),« Центренерго »(78,29% акцій), Херсонська, Одеська, Дніпровська і Миколаївська ТЕЦ (всі по 99% акцій), а також« Донбасенерго », «Одесаобленерго», «Сумиобленерго», «Черкасиобленерго», «ДТЕК Дніпроенерго», «Київенерго», «ДТЕК Дніпрообленерго», «ДТЕК Західенерго», «ДТЕК Донецькобленерго» (всі компанії по 25% акцій).

Також до продажу пропонується 100% акцій компанії «Украгролізинг», 100% акцій Аграрного фонду, 100% акцій Державної продовольчо-зернової корпорації, а також більше 30 агропідприємств сфери переробки, наукових досліджень, виробництва кормів.

Крім зазначених об’єктів, до продажу пропонуються 99% акцій Івано-Франківського локомотиворемонтного заводу, держкомпанія «Чорноморське морське пароплавство» (без вказівки пакета акцій до продажу), 91,5% акцій компанії «Свема», 99,99% акцій підприємства «Сумихімпром» , 99,56% акцій Одеського припортового заводу, 51% Запорізького титано-магнієвого заводу. У банківській сфері на приватизацію виставляють 99,99% акцій Українського банку реконструкції та розвитку.

У переліку підприємств, які можуть бути виставлені після внесення змін до чинного законодавства, значаться: Маріупольський, Південний, Іллічівський, Одеський, Ізмаїльський, Бердянський, Миколаївський, Білгород-Дністровський, Херсонський, Ренійський, Усть-Дунайський, Скадовський морські торгові порти і спеціалізований порт «Октябрьск», 100% акцій компанії «Дунайське морське пароплавство», Азовський судноремонтний завод (єдиний майновий комплекс).

По лінії Міненеговугілля пропонується виставити на продаж 8 заводів з виробництва торфу, по лінії Мінагрополітики – держкомпанію «Укрспирт», по лінії Мінекономрозвитку – понад 20 проектних і дослідницьких інститутів, а також корпорацію «Укрбуд».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *