Кучма зробив жорстку заяву щодо Донбасу

Врегулювання ситуації на Донбасі залишається складним. Росія як і раніше вимагає проведення виборів, але бойові дії там не припиняються.

Про це заявив представник України в Тристоронній контактній групі, другий президент Леонід Кучма на зустрічі зі студентами Чернігівського національного технічного університету, – інформує gazeta.ua.

«Я міг би сказати, що ми ось швидко вже… і видно світло в кінці тунелю, що скоро закінчиться війна, але його поки не видно… Ситуація дуже складна, не безнадійна», – сказав Кучма.

«Зараз Росія перший пункт про припинення бойових дій відкидає і каже: давайте, особливий статус приймайте… Якщо там війна йде, який особливий статус? Давайте трошки почекаємо, переговори наші радості не додають, але ми рухаємося все ж», – сказав політик.

При цьому він подякував канцлеру Німеччини Ангелі Меркель за стійку позицію. Без якої, за його словами, переговорний «майданчик був би зруйнований».

Кучма нагадав, що він підписав Мінські угоди про врегулювання ситуації на Донбасі і «там чітко розписано, що треба робити: припинити військові дії, відвести всі важке озброєння, під егідою ОБСЄ провести верифікацію цього озброєння, вивести військові формування з території України, а далі вже політична реформа – вибори».

«За цей час, практично, військові дії не зупинялися. Чи можна в цій ситуації провести вибори на фактично окупованій території? Там 46 тис військ. Там важкої техніки більше навіть, починаючи з танків, ніж в українській армії – понад 500 танків, і «Гради», і «Оси» – чого там тільки немає. Росія відпрацювала нове озброєння… і з точки зору утилізації відправляє на цю територію скільки завгодно зарядів і стріляє про ВСУ. Так чи можна провести (вибори – Gazeta.ua), щоб вони по закону відповідали вимогам ОБСЄ? Хто зі спостерігачів туди поїде? Яку там можна вести агітацію?», – пояснив Кучма.

З приводу вимоги Росії щодо особливого статусу Донбасу, Кучма сказав: «Вибачте, цього ніколи не буде». «Там є одне бажання – за будь-яку ціну провести вибори і скинути цю територію Україні», – пояснив він.

Кучма зазначив, що Росії Донбас з існуючими проблемами не потрібен. «Донбас їй потрібен для того, щоб розхитувати ситуацію в Україні. Вони цього і хочуть», – сказав він.

Другий президент переконаний: вирішення ситуації на Донбасі повністю залежить «від однієї країни».

За повідомленням розвідки, російські війська відпрацьовують висадку десанту під Маріуполем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *