Путін заявив, що питання Криму «історично закрите»

Президент РФ заявив, що повертати Крим не збирається, проте прагне до виконання Мінських угод

Президент Росії Володимир Путін заявив, що питання територіальної приналежності Криму історично закрите, передає РІА «Новини».

«Народ Криму рішення прийняв, проголосував. Питання історично закрите. Повернення до колишньої системи не існує взагалі жодного», — сказав В.Путін.

У той же час Путін повідомив, що має намір прагнути до виконання Мінських угод.

«Скажу одне: ми вважаємо, що потрібно виконувати мінські угоди в повному обсязі, без всяких рестрикцій, обмежень і підміни понять. І ми будемо щиро до цього прагнути», – цитує його агентство.

Однак, за словами російського президента, Росія не в змозі вирішити це питання самотужки.

«Це повинні робити разом з нами і учасники нормандського формату, і США, тому що тільки вони мають реальний вплив на нинішню київську владу», – сказав Путін.

Нагадаємо, високий представник Євросоюзу із зовнішніх справ та політики безпеки Федеріка Могерини повідомила, що питання продовження економічних санкцій проти Росії глави держав і урядів країн-членів Євросоюзу розглянуть на своєму засіданні в жовтні на основі аналізу процесу імплементації Мінських домовленостей.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій.

Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *