Переселенці платитимуть державі за покинуте житло?

Переселенців із окупованих Криму та Донбасу змусять платити податок за покинуту на непідконтрольних Києву територіях нерухомість. В іншому випадку, їм загрожуватимуть штрафи від податкової інспекції, повідомляєDeutsche Welle.

Усе через податок на нерухомість, який ввели на початку 2016 року. Стягується він лише з власників квартир, площа яких перевищує 60 квадратних метрів, і будинків площею понад 120 квадратних метрів.

І стосується податок усіх. Навіть тих, хто втратив своє житло внаслідок анексії Криму і військових дій на Донбасі.

“Звільнення від сплати податку на нерухоме майно не передбачено. Податок сплачується фізичними особами – платниками податку впродовж 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення за місцем розташування об’єкта оподаткування і зараховується до відповідного місцевого бюджету”, — повідомляє Державна фіскальна служба України.

Розмір податку коливається від 0% до 3% від мінімальної заробітної плати за 1 квадратний метр об’єкта житлової або нежитлової нерухомості.

Ставки податку визначатимуть органи місцевої влади і будуть різними у кожному регіоні. Максимальна сума податку за один метр квадратний, з урахування мінімальної зарплати, складе 41,34 гривні.

Отже тепер переселенцям потрібно з’ясовувати, в якому стані перебуває їхнє житло. Щоб уникнути сплати податків, вони мають довести, що справді втратили нерухомість.

Як раніше повідомляв інформаційний портал “Знай.ua“, елітний район столиці заповнили переселенці з Донбасу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *