Чехія не відкривати дипломатичні представництва так званих «ДНР і ЛНР»

Можливість відкриття в Чехії дипломатичних представництв, так званих, самопроголошених республік «ДНР / ЛНР» виключає прем’єр-міністр Чехії Богуслав Соботка.

У повідомленні прес-служби Кабінету міністрів України підкреслюється, що прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час зустрічі з прем’єром Чехії зазначив стурбованість України через відкриття так званого «почесного консульства ДНР» в чеському місті Острава.

«Прем’єр-міністр Богуслав Соботка запевнив, що ця установа не можна вважати дипломатичним представництвом і жодна з так званих самопроголошених республік не матиме дипломатичної місії в Чехії», – сказано в повідомленні.

Крім того, сторони обговорили актуальні питання порядку денного Україна-Європейський Союз, зокрема щодо лібералізації візового режиму та завершення ратифікації Угоди про асоціацію України з ЄС.

Прем’єр України закликав Чехію докласти максимальних зусиль у підтримці України в цьому питанні. Сторони також відзначили важливість призначення посла України в Чехії.

Міністерство закордонних справ України направило ноту протесту в посольство Чеської республіки в Україні в зв’язку з підтвердженням інформації про реєстрацію в г.Острава так званого представництва «ДНР».

МЗС Чехії має намір звернутися в крайовий суд для ліквідації громадського об’єднання під назвою «Представницький центр ДНР».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *