Loading...

Узурпація влади: ГПУ оголосила про підозру Януковичу і Лавриновичу

Генеральна прокуратура розслідує скасування Конституційним судом конституційної реформи в 2010 році, яка привела до узурпації влади тодішнім президентом Віктором Януковичем.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав генеральний прокурор Юрій Луценко.

“Департаментом спеціальних розслідувань ГПУ розслідується справа Конституційного перевороту 2010 року, який призвів до захоплення державної влади шляхом розширення неконституційним способом повноважень президента України за рахунок звуження ролі і повноважень парламенту і уряду”, – сказано в повідомленні

За його словами, на підставі зібраних доказів повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 109 КК України Януковичу і екс-міністру юстиції Олександру Лавриновичу в здійсненні спільно з іншими особами захоплення державної влади.

Луценко уточнив, що політикам інкримінують, зокрема, вжиття заходів щодо незаконної зміни чинної Конституції України шляхом внесення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів тексту Конституції України в редакції 1996 року і його офіційного опублікування.

В свою чергу, прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган уточнила, що колишньому заступнику міністра юстиції Лавриновичу повідомлено про підозру у пособництві у вчиненні даного кримінального правопорушення, за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 109 КК України.

“Досудове розслідування триває. Збираються докази та перевіряються на предмет достатності та допустимості для вирішення питання щодо притягнення до кримінальної відповідальності інших співучасників вчинення вищевказаних злочинів”, – додала Сарган.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *