Рева: три мільйони українців отримують пенсію нижче середньої

Міністр соцполітики запевняє, що «несправедливість для трьох мільйонів пенсіонерів буде виправлена»

Три мільйони громадян в Україні отримують пенсію нижче середньої, тому що раніше вони отримували низькі зарплати.

Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, повідомляє прес-служба відомства.

«Сьогодні три мільйони громадян, з яких 2,5 мільйона жінок і 500 тис. чоловіків, що мають повний страховий стаж, але через свої низькі зарплати отримують пенсію нижче середньої. Тому на наступному етапі пенсійної реформи уряд це врахує і несправедливість для трьох мільйонів пенсіонерів буде виправлена», – заявив Рева.

Він також наголосив на проблемі, характерній для деяких пенсіонерів, які після виходу на пенсію продовжують працювати і погоджуються на пропозицію працедавців по зменшенню рівня заробітної плати (оскільки пенсія компенсує втрати), але після закінчення трудової діяльності і перерахунку пенсії, можуть отримувати менший коефіцієнт зарплати, навіть зі збільшенням вислуги років.

«Сьогодні розглядається варіант фіксації коефіцієнта заробітку на момент призначення пенсії, і його перегляду тільки за умови отримання більшої зарплати після цього. Сьогодні збираються такі пропозиції для подальшого внесення коректив в систему пенсійного забезпечення», – пояснив міністр.

Уряд України працює над питання забезпечення достойного рівня пенсій тим громадянам, які мають великий стаж роботи, але через економічну ситуацію впродовж усього життя отримували низькі зарплати. Про це повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева

«Сьогодні розглядаються різні механізми для збільшення рівня пенсійного забезпечення тих громадян, які мають значний страховий стаж, але через свої низькі зарплати отримують мізерні пенсії. Це люди, які усе життя важко працювали в колгоспах за «трудодні», ті хто працювали санітарками та фельдшерами, та інші люди, які працювали по тридцять років і більше. Ми обов’язково забезпечимо їхнє право на достойну пенсію, і зараз проводиться активна робота в цьому напрямку», – заявив Рева.

Він додав, що «зрівнялівка» у пенсійних виплатах без урахування страхового стажу та сплачених внесків повністю нівелює потребу для молодого покоління офіційно працювати та брати участь у пенсійній програмі, а отже руйнує усю пенсійну систему, призводить до неможливості навіть мізерних виплат пенсіонерам та позбавляє молодь права на майбутню пенсію.

«З 12 мільйонів пенсіонерів 8,5 мільйона отримували пенсію на рівні прожиткового мінімуму – і людина зі стажем 35 років, і той хто працював 15 років, мало того, що йшли в одному віці на пенсію, вони і пенсію отримували практично однакову. То який стимул молодій людині, яка бачить таку несправедливість на прикладі своїх батьків, йти офіційно працювати? Саме для вирішення цієї проблеми пенсійна реформа впровадила диференціацію умов та розміру пенсійного забезпечення», – зазначив міністр.