ЗМІ: Грузія і Україна ведуть таємні переговори про видачу Саакашвілі в Білорусі

Глава Служби державної безпеки Грузії веде секретні переговори з українською стороною про видачу Міхеїла Саакашвілі в Білорусі.

Про це повідомляє телеканал Руставі 2.

 Глава Служби державної безпеки Вахтанг Гомелаурі веде таємні переговори про видачу Міхеїла Саакашвілі в Білорусі. Згідно з повідомленням, Гомелаурі проводить зустрічі з українськими урядовцями.

Служба державної безпеки Грузії підтвердила інформацію тільки про візит Гомелаурі в Білорусь.

“Українська та грузинська влада готуються до видачі Саакашвілі, і мета візиту Гомелаурі – обговорити деталі щодо третього президента Грузії”, – йдеться в повідомленні.

Заступник глави МЗС України Василь Боднар заявив, що відомство не бере участі в переговорах про можливу екстрадицію екс-президента Грузії Міхеіла Саакашвілі.

Про це він сказав на брифінгу. “МЗС не веде (переговорів – ред.) точно. Грузія в моїй компетенції, але жодних контактів за лінією МЗС не було”, – зазначив Боднар.

Він пояснив, що подібні  запити проходять за лінією Міністерства юстиції на Генеральну прокуратуру.

“МЗС не присутнє в цьому процесі”, – додав дипломат.

Як відомо, 8 грудня Саакашвілі затримали за ч. 2 ст. 256 КК (сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їхньої злочинної діяльності). Раніше Луценко заявляв, що Саакашвілі домовлявся про фінансування акцій протесту з бізнесменом-утікачем Сергієм Курченком.

10 грудня у Києві пройшов багатотисячний “марш за імпічмент”, який підтримав Міхеіла Саакашвілі, утримуваного в ізоляторі СБУ.

11 грудня суд відмовив прокуратурі в цілодобовому домашньому арешті Саакашвілі.