Турчинов: РФ може почати широкомасштабні бойові дії проти України в будь-який момент

Росія створює потужну військову інфраструктуру вздовж кордону з Україною і може почати широкомасштабні бойові дії проти нашої держави за наказом із Кремля в будь-який момент.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов на засіданні Комісії Україна-НАТО на рівні послів країн-членів Альянсу, в якому взяв участь і генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг, повідомляє прес-служба РНБО.

“Росія створює потужну військову інфраструктуру вздовж кордону з Україною і може почати широкомасштабні бойові дії проти нашої держави за наказом з Кремля в будь-який момент. Причому рішення Путіна не буде залежати від дій України. Навпаки, набагато більш важливим фактором для початку зовнішньополітичних і військових авантюр РФ є розвиток внутрішньополітичної ситуації в Росії”, – сказав Турчинов.

Він вказав, що така загроза зростає і для держав-членів НАТО.

Секретар РНБО назвав політику РФ, спрямовану на відновлення свого регіонального і частково глобального домінування, “головним фактором, що визначає дестабілізацію ситуації з безпекою на сході Європи і на континенті в цілому”.

Як наголошується, в цьому контексті Турчинов акцентував на агресії Росії щодо України, відзначивши, що РФ методично перетворює Крим на потужну військову базу, а за час кровопролитної війни на Донбасі загинули вже більше 10 300 осіб, з них понад 2500 цивільних і понад 200 дітей.

“Мирні міста України перетворені росіянами на полігон для випробування сучасних видів бойової техніки і озброєння”, – сказав він.

Турчинов також зазначив, що “на Донбасі діють не повстанські формування, а російські збройні формування і окупаційна адміністрація РФ”. За його даними, Росія розгорнула на окупованій території Донецької та Луганської областей потужне військове угруповання, що є складовою 8-ї загальновійськової армії Південного військового округу Збройних сил РФ.