НАБУ не влаштовує діючих високопосадовців – Горбатюк

У департаменту спеціальних розслідувань, який очолює Сергій Горбатюк, з 2016 року незаконно відібрали 12 кримінальних проваджень. Про це Горбатюк заявив в програмі “Бацман” на телеканалі “112 Україна”.

 “У керівництва є бажання діяти в ручному режимі, в окремих випадках – “своїм все, для ворогів – закон”, – сказав він.

Горбатюк підкреслив, що у департаменту, який він очолює, з 2016 року незаконно відібрали 12 кримінальних проваджень. “Або вже є якісь результати, або до них ми прямуємо, після цього надходить постанова генпрокурора без вивчення кримінального провадження, що слідство ведеться неефективно. І справа передається в інший підрозділ”, – заявив він.

“Перше, з Клименка почалося, Злочевський, вишки Бойка, економічні епізоди по Захарченку, один з епізодів по Присяжнюку, щодо суддів Апеляційного суду, суддів Вищого адмінсуду”, – перерахував він.

Горбатюк зазначив, що написав на заступників прокурора вже більше 80 скарг. “Я їх не рахував, але мені керуючий заступник сказала: “Ви тільки тим займаєтеся, що пишете” і назвала цифру – місяць тому було 84 скарги. Це на заступників – Столярчука, Матіоса”, – підкреслив він.

Крім цього, він зазначив, що на Луценка він подав дві скарги. “Я подавав дві скарги на бездіяльність в районний суд. Але суд чомусь вирішив не задовольняти”, – розповів Горбатюк.

Як відомо, управління Горбатюка веде кілька резонансних справ, зокрема щодо злочинів на Майдані в 2014 році і узурпації влади Віктором Януковичем і його оточенням.

Чиновників не влаштовує діяльність НАБУ і вони намагаються його дискредитувати.
Начальник департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк ініціативу щодо призначення агентів НАБУ шляхом відкритого конкурсу вважає “черговим кроком, аби ставити (агентству – ред.) палиці в колеса”. Про це він заявив в ефірі телеканалу “112 Україна”.

“Я дивлюся, що НАБУ, виходячи із того, що вони дають результат, діючі високопосадовці притягаються до відповідальності, такого раніше не було. Відповідно, на мою думку, НАБУ не влаштовує діючих високопосадовців і є системна протидія йому і намагання дискредитувати. Це черговий крок, щоб ставити палки в колеса”, – наголосив він.

Як повідомляв УНІАН, 30 листопада в НАБУ заявили, що ГПУ та СБУ зірвали операцію з викриття корупційної схеми у Державній міграційній службі. Своєю чергою Луценко розкритикував роботу НАБУ та висловив думку, що працівники агентства вчинили провокацію проти чиновника міграційної служби.

Також він заявив, що штатні негласні співробітники антикорупційного бюро не проходили конкурс перед призначенням на посади. Крім того,

1 грудня у Генпрокуратурі заявили про викритий у приватному будинку «таємний офіс» НАБУ, де незаконно зберігалась документація із грифом «таємно».

4 грудня у ГПУ повідомили, що запросили на допит агентів НАБУ Катерину Сікорську та Сергія Тітенкова, які фігурують у кримінальному провадженні за фактом провокування хабара співробітнику міграційної служби.

За даними речника ГПУ Андрія Лисенка, слідчі будуть з’ясовувати, як були призначені на посади ці агенти, також є запитання щодо допуску Сікорської та Тітенкова до державної таємниці, та законність використання ними спеціальної апаратури, яка не зареєстрована в СБУ.

Разом з тим речник ГПУ не повідомив, на який день їх запрошено на допит. У НАБУ відкидають всі звинувачення генпрокурора у порушенні законів.