РФ назвала дату передачі захоплених українських кораблів

Як повідомляє російський “Інтерфакс” захоплені Росією українські кораблі будуть передані Києву відповідно досягнутих російсько-українських домовленостей 18 листопада.

Згідно з повідомленням прикордонного управління ФСБ Росії по Республіці Крим, три українських судна – буксир “Яни Капу” і малі броньовані артилерійські катери “Нікополь” і “Бердянськ” буксируються з порту Керч до погодженого місця передачі українській стороні.

Інших подробиць про процедуру передачі російські прикордонники не повідомили.

 Раніше джерело “Інтерфаксу” повідомило про початок передачі українських кораблів, який відбудеться у нейтральних водах.

Крім того, слідчі ФСБ Росії виключили захоплені українські кораблі з числа речових доказів у справі раніше захоплених у Керченській протоці і звільнених українських моряків до його розгляду у російському суді.

Про це повідомили російський ТАСС з посиланням на джерело в правоохоронних органах, адвокат українських моряків Микола Полозов у Facebook

За даними джерела, українські кораблі виключені російськими слідчими з числа речових доказів у кримінальній справі стосовно моряків.

У свою чергу Полозов заявив, що Міжнародний трибунал ООН з морського права 25 травня 2019 року виніс “наказ про застосування забезпечувальних заходів” і зобов’язав РФ “негайно повернути Україні два малих броньованих артилерійських катери “Нікополь” і “Бердянськ”, а також рейдовий буксир “Яни-Капу”.

  “На початку вересня військовополоненим українським морякам був змінений запобіжний захід і вони змогли повернутися в Україну. Таким чином підпункт 1 (b) наказу трибуналу російською владою було виконано. Те ж стосується підпункту 1 (a) про повернення кораблів. Просто зараз кораблі “Бердянськ”, “Нікополь” та “Яни-Капу” виводять з Керчі. Після їх передачі Україні РФ зможе надати звіт трибуналу ООН про виконання двох пунктів наказу трибуналу”.

Щодо третього пункту наказу, за словами Полозова, провадження у кримінальній справі в РФ про незаконний перетин кордону групою осіб є триваючим порушенням імунітету українських військових судів і членів їх екіпажів, “і безумовно ускладнює суперечку, розглянуту Міжнародним трибуналом ООН з морського права”.

“Після повернення в Україну захоплених моряків та кораблів природним і розумним завершенням всієї цієї історії в Росії має бути припинення кримінальної справи проти моряків”, – підсумував Полозов.

Нагадаємо, 

  • 17 листопада видання “Крим.Реалії” повідомило, що захоплені українські військові катери “Бердянськ” і “Нікополь”, а також буксир “Яни Капу” у супроводі російської берегової охорони вивели з акваторії Керчі.
  • Разом з тим українські буксири “Сапфір”, “Титан” і “Гайдамака” перебувають у Чорному морі біля берегів Криму, ймовірно очікуючи на військові кораблі, які супроводжуватимуть в український порт.
  • Російський ТАСС з посиланням на джерело в правоохоронних органах повідомив, що слідчі ФСБ Росії виключили захоплені українські кораблі з числа речових доказів у справі раніше захоплених у Керченській протоці і звільнених українських моряків до його розгляду у російському суді.25 листопада
  • 2018 року в Керченській протоці російські військові обстріляли і захопили українські катери “Бердянськ” і “Нікополь” і буксир “Яни Капу” з екіпажами, які прямували з Одеси до Маріуполя.
  • Троє українських моряків отримали поранення.
  • 24 полоненим українцям пред’явили звинувачення за ч.3 ст.322 КК Росії (незаконний перетин кордону).
  • 7 вересня 2019 року моряків обміняли і повернули в Україну.