ВР посилила покарання для нетверезих водіїв аж до ув’язнення на 12 років

Народні депутати України підтримали у Верховній Раді ухвалення законопроєкту, який передбачає істотне посилення покарань для водіїв, які сіли за кермо у стані наркотичного чи алкогольного сп’яніння. Документ №2695 підтримали 325 парламентарів під час пленарного засідання 16 лютого. Трансляція велася на офіційному YouTube-каналі Верховної Ради.

Ініціатива передбачає штрафи аж до 51 тис. грн або ув’язнення до 12 років. Крім того, у законопроєкті прописано, що порушник, якого поліція спіймає п’яним за кермом вдруге за рік, може бути заарештований на місці. Ще одна новація – це надання правоохоронцям можливості проведення рейдів із вибірковою зупинкою автомобілістів для перевірки їх стану.

При цьому поліціянтам буде дозволено застосовувати спеціальні технічні засоби (наприклад, відеозапису). Всі матеріали, отримані з їх допомогою, долучатимуться до матеріалів справ.

Серед іншого, законопроєкт про посилення відповідальності за порушення ПДР передбачає виключення норми про накопичення штрафних балів, а також скасування умовного терміну й можливості взяти особу на поруки.

Також у законопроєкті №2695 вимагається, аби суд був позбавлений можливості звільняти від відповідальності тих порушників, які попалися вперше і розкаялися.

Наголосимо, що штрафи за нетверезе кермування застосовуватимуться не лише до водіїв авто, але й до тих, кто керує річковими, морськими або маломірними суднами.

Водночас зростуть штрафи і за інші порушення:

з трьох неопадткованих мінімумів до 30 – зпорушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами;

з 10 неопадткованих мінімумів до 30 – за керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в Україні;

з 15 неопадткованих мінімумів до 40 – повторне порушення.

Автори документу у пояснювальній записці до нього наголосили, що в Україні щодоби в дорожньо-транспортних пригодах гине від 15 і більше осіб, а понад 150 осіб отримують тілесні ушкодження різних ступенів тяжкості. Відтак, за цими показниками наша держава посідає чи не перше місце в усій Європі. Тому ухвалення зазначеного законопроєкту як ніколи на часі.

Нагадаємо:

За даними Міністерства внутрішніх справ, на дорогах України гине більше людей, ніж у зоні бойових дій на Донбасі. Так, з 1 січня по 31 грудня 2020 року відбулося 168 107 ДТП, у яких загинула 3 541 особа.

Показово, що 4 522 ДТП трапилися через нетверезих водіїв. У цих “п’яних” аваріях загинули 103 особи, а 1 554 було травмовано.