ВР відновила конкурси на посади державної служби

Верховна Рада остаточно ухвалила зміни до закону, які відновлять проведення конкурсів на посади державної служби. Раніше їх тимчасово скасували через пандемію COVID-19. Про це повідомили на сайті Верховної Ради.

Законопроєкт у другому читанні підтримали 289 парламентарів.

Так, конкурси на посади, які обіймають люди, які працюють за контрактом на час карантину, мають оголосити протягом шести місяців із дня набуття чинності законом.

Контракти, укладені на час карантину, діятимуть до призначення переможців конкурсів, але не більше дев’яти місяців із дня набуття законом чинності

Необхідність остаточно схвалити цей законопроєкт його автори мотивують тим, що добір на державну службу шляхом проведення співбесід створює надмірне навантаження на Комісію, яка не встигає їх проводити.

«Існує ризик перенесення такої співбесіди на інший день, що може призвести до збільшення часу проведення конкурсного відбору», — зазначили у пояснювальній записці.

Нагадаємо:

13 квітня 2020 року Верховна Рада у другому читанні ухвалила закон про зміни до державного бюджету України на 2020 рік.

Ухвалений закон передбачав, зокрема:

  • припинення проведення конкурсів на посади державної служби та призначення; на посади державної служби за результатами конкурсу на період дії карантину та протягом 30 днів з дня його скасування;
  • можливість добору на посади державної служби шляхом проведення співбесід.