Найєм: Автори закону про спецконфіскаціі загрожують нардепам “чорнухою”

Парламентарій від БПП Мустафа Найєм заявив, що в нинішній редакції закон про повернення до бюджету “грошей Януковича” вигідний хіба що самому Віктору Януковичу.

Автори законопроекту №4811 про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України щодо направлення в дохід держави коштів, одержаних злочинним шляхом, шантажують депутатів, які відмовилися голосувати за включення його до порядку денного. Про це в інтерв’ю телеканалу “112 Україна” розповів парламентарій від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм.
“Все робиться через коліно, істериками, погрозами, приниженням. Це просто абсурд. Запитайте у багатьох депутатів, до яких просто підходять і кажуть якісь незрозумілі речі. Погрожують, що будуть” чорнуху “на них лити, що будуть говорити, ніби вони союзники Януковича. Подивіться на мене. Який я союзник Януковича? я вважаю, що саме люди, які наразі вносять цей закон, роблять все, щоб Янукович вже завтра міг ці гроші відібрати у держави “, – сказав Найєм.
Він підозрює, що авторами законопроекту рухає якийсь “прихований мотив”.
На думку Найєма, необхідно внести на розгляд Ради альтернативний законопроект, який знаходиться в Міністерстві юстиції. У ньому не міститься загроз зустрічних позовів з боку екс-керівників країни і не ставляться під удар громадяни, що не посідали видних постів в державі.
16 червня Рада не змогла внести до порядку денного сесії законопроект №4811 про досудовому поверненні до бюджету “грошей Януковича”. Законопроект отримав лише 169 голосів при необхідному мінімумі в 226.
17 березня в першому читанні був прийнятий схожий законопроект №4057, який пізніше був відхилений комітетом законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. За інформацією “Української правди”, законопроект №4811 дублює попередній.
За даними екс-прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, прийняття закону про спецконфіскаціі дозволить повернути державі $ 1,5 млрд, що належали представникам попередньої влади.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *