Вже скоро фіксувати екологічні порушення будуть з допомогою аерокосмічної зйомки

Держкосмос і Міністерство захисту довкілля і природних ресурсів уклали домовленість про співпрацю. За допомогою аерокосмічної зйомки вони відстежуватимуть вирубки лісу, розкрадання надр, організацію стихійних звалищ та забудову узбереж водойм. За повідомленням пресслужби Державного космічного агентства, співпраця з Міндовкілля розширила спектр використання супутникових знімків в Україні.

«Це хороша перспектива розвинути ті сервіси, які вже давно працюють у передових країнах світу та приносять значний результат у вигляді мільярдів доларів, збережених шляхом протидії та попередженню злочинів в екологічній сфері», – заявив в.о. голови ДКА Михайло Лев.

Зараз Національний центр управління та випробувань космічних засобів працює над методиками використання знімків у діяльності інспекторів Міндовкілля для того, щоб супутникові дані могли мати силу у суді.

Раніше вже повідомлялося, що Державна екологічна інспекція буде відслідковувати незаконні вирубки лісу та розробки кар’єрів за допомогою аерокосмічної зйомки. Очікується, що вона також зможе фіксувати транспорт порушників.