ВР ухвалила закон “Про народовладдя через всеукраїнський референдум”

Верховна Рада України у другому читанні і в цілому ухвалила законопроєкт “Про народовладдя через всеукраїнський референдум”, внесений президентом Володимиром Зеленським, який передбачає можливість електронного голосування. За проєкт закону №3612, який ініціював президент Володимир Зеленський проголосували 255 народних депутатів.

Відзначимо, що за документ проголосували 226 депутатів з фракції “Слуга народу”, “Довіра” – 20 і позафракційні – 9. “Європейська солідарність”, “Батьківщина”, “Опозиційна платформа – За життя”, “Голос”, “За майбутнє” не підтримали законопроєкт.

Рада ухвалила законопроєкт Зеленського про референдум

Згідно з документом, всеукраїнський референдум пропонується проводити в таких випадках:

затвердження закону про внесення змін до розділів I, III, XIII Конституції України;

вирішення питання загальнодержавного значення;

зміна території України;

втрата чинності законом України або окремими його положеннями.

Рада ухвалила законопроєкт Зеленського про референдум

У пояснювальній записці зазначили, що інновацією закону є визначення можливості введення електронних процедур при організації та проведенні всеукраїнського референдуму, в тому числі електронних голосувань.

Зокрема, в законі пропонується для організації і проведення всеукраїнського референдуму створити автоматизовану інформаційно-аналітичну систему з метою забезпечення електронного голосування.

Норми про введення процедур електронних голосувань повинні вступити в силу після старту роботи цієї системи. Однак спочатку має бути прийняте відповідне рішення Центральної виборчої комісії, яке опублікують в газеті “Голос України” та на офіційному сайті установи.