Названо нові терміни початку вакцинації в Україні

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов сподівається, що вакцинація проти COVID-19 почнеться до кінця цього тижня, а затримку з поставками вакцин пояснює технічними та бюрократичними проблемами, що не залежать від України. Про це  голова МОЗ сказав на брифінгу 16 лютого 

Степанов підтвердив, що МОЗ сподівався з 15 лютого почати вакцинацію проти COVID-19 в Україні, виходячи з угод із виробниками вакцин і домовленостей із COVAX щодо кількості та термінів поставок препаратів. По мільйону доз вакцин сподівалися отримати в лютому і в березні.

Однак своєчасним поставкам до 15 лютого завадили технічні проблеми у випадку з прямими поставками від виробника, бюрократичні проблеми – у випадку зі всесвітньої ініціативою COVAX.

Степанов: “Виникли технічні проблеми логістичного абсолютно характеру. Я думаю, що вони будуть вирішені буквально за декілька днів. Відразу після брифінгу в мене чергові перемовини з виробником саме щодо цих технічних питань доставки вакцини в Україні.

Ми відразу почнемо (щеплювати). Я думаю, що на цьому тижні ми вже зробимо перше щеплення від коронавірусної хвороби – і це перше щеплення буде зроблене нашим медичним працівникам. 

Друга частина поставки вакцин передбачається по ініціативі COVAX. Нам було сказано, що перші 117 тисяч доз компанії “Pfizer” до середини лютого будуть в Україні… Що стосується COVAX’у, то виникли певні бюрократичні загальні труднощі, які не залежать від України.

Що в першому випадку, що в другому зроблено все абсолютно, навіть більше, ніж максимум, для отримання вакцин нашою країною… Думаю, що найближчими днями ми розпочнемо вакцинацію”.

До першого етапу вакцинації від COVID-19 в Україні готові – вже сформували списки із прізвищами людей, яких мають щепити насамперед.

“У нас готова вся наша медична інфраструктура. Сформовані мобільні бригаді, які будуть вакцинувати. Сформовані списки по прізвищах людей, яких ми будемо вакциновувати на першому етапі. 

Ми очікуємо поставку вакцин в Україні – як тільки вона прийде – ми відразу почнемо вакцинацію”, – зазначив Степанов.

Першими мають вакцинувати медиків, які працюють із коронавірусними пацієнтами.