Один з важливих фігурантів справи Онищенка втік

Фігурант кримінальної справи щодо нардепа-втікача Олександра Онищенка Сергій Свіченко втік і наразі перебуває у розшуку

Про це повідомляє журналіст видання “Наші гроші” із зали судового засідання, де розглядалося питання стосовно запобіжного заходу іншому підозрюваному.

У відомстві зазначається, що до цього Свіченко, який є колишнім власником ТОВ “Надра Геоцентр” і ТОВ “Карпатнадраінвест” перебував під домашнім арештом протягом шести місяців, що є максимальним терміном під час досудового розслідування.

Саме з цієї причини цього місяця НАБУ подало клопотання про обрання нового запобіжного заходу щодо чоловіка. В результаті суд призначив йому заставу 20 мільйонів гривень. Ці гроші Свіченко мав заплатити протягом п’яти днів, втім не зробив цього та просто зник.

  • Свіченко підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину, за яке передбачено покарання у вигляді позбавлення волі від 7 до 12 років з конфіскацією майна і забороною обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.
  • Він подавав заявки на підконтрольні злочинному угрупуванню Онищенка товарні біржі із зазначенням початкової заниженої ціни природного газу, видобутого в межах спільної діяльності ТОВ “Надра Геоцентр”, ТОВ “Карпатнадраінвест” та ТОВ “Фірма “ХАС” з “Укргазвидобуванням”, ця схема завдала 740,07 мільйонів гривень збитків.
  • Нагадаємо, що у червні минулого року НАБУ і САП заявили про викриття організованого злочинного угруповання, яке завдало збитки державі у розмірі більше 3 млрд грн в результаті спільної діяльності на підставі угод, укладених з ПАТ “Укргазвидобування”.
  • Онищенко перебував влітку у Великій Британії. 5 серпня він   не прийшов на допит до Національного антикорупційного бюро.
  • Україна передала в Інтерпол документи у справі Онищенка наприкінці вересня .
  • 21 лютого Вищий адміністративний суд (ВАСУ) визнав законним зняття Верховною Радою недоторканності з Онищенка.
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *