Україну накрила бум кібершахраїв: як захистити свої гроші

Кількість випадків розкрадання особистих коштів українців кібершахраями в 2016 році досягло рекордного рівня – 47,48%, що на 13,14% більше, ніж у 2015 році. Тому експерти радять людям бути більш пильними і дотримуватися чотирьох простих правил, щоб захиститися від фішингових атак.

Про це заявили аналітики Kaspersky Lab, пише PaySpaceMagazine.

Шахраї націлені на збір конфіденційної фінансової інформації – номерів соціального страхування, логінів і паролів від систем онлайн-банкінгу або платіжних систем – отримавши які вони також отримують вільний доступ до грошей жертви.

Найчастіше жертвами зловмисників стають банки: в 25,76% випадків вони використовують підроблену банківську інформацію. У порівнянні з 2015 роком показник збільшився на 8,31%.

11,55% фішингових атак націлені на користувачів платіжних систем, а 10,14% – на онлайн-споживачів.

Кибермошенничество

“Фішинг, спрямований на користувачів фінансових сервісів, є для кіберзлочинців одним з найефективніших способів вкрасти гроші. Атаки з використанням методів соціальної інженерії не вимагають від злочинця високої технічної кваліфікації і великих інвестицій. Користуючись неуважністю своїх жертв і їх технічною неписемністю, шахраї отримують доступ до персональної фінансової інформації користувачів і надалі до їхніх грошей”, – зазначила старший контент-аналітик Kaspersky Lab Надія Демидова.

Зрозуміло, переважна більшість фішингових атак легко розпізнати. Але статистика говорить про те, що дуже багато людей продовжують проявляти безпечність в інтернеті, навіть коли справа стосується грошей.

Щоб уникнути кібератак експерти дають користувачам наступні поради:

1) завжди перевіряти справжність веб-сайту, на якому вони збираються вводити фінансову інформацію;

2) перевіряти, чи захищене з’єднання безпечним протоколом https;

3) не варто переходити за підозрілими посиланнями і виконувати всі вимоги, викладені в електронних листах від імені банку, якщо вони викликають у вас навіть найменшу частку сумнівів;

4) необхідно використовувати захисне рішення, що включає в себе проактивні функції розпізнавання і блокування фішингу.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *