Loading...

Прощена неділя 2017: у кого і як просити вибачення, красиві листівки

Попросіть вибачення у своїх рідних і близьких, якщо ви їх чимось образили.

Останній день Масляної за традицією завершується важливим християнським святом – Прощеною неділею. У нього немає встановленої дати, так як час його проведення залежить від Пасхи. У 2017 році Прощена неділя припадає на 26 лютого.

Напередодні Великого посту, який настане вже на наступний день, віруючі готують себе до майбутніх обмежень, очищають тіло і душу. Закінчення масляного тижня називають ще сиропусним, оскільки це останній день, коли можна вживати в їжу молочні продукти.

У Прощену неділю прийнято просити прощення за гріхи і образи у близьких і знайомих, при цьому неважливо навмисно було нанесено прикрість або випадково. Також, у Прощену неділю ходять до церкви на літургію, де людям нагадують про гріхопадіння Адама та Єви, розповідають про важливість посту і вміння прощати.

На останній день Масляної припадають проводи зими і найгаласливіші гуляння. Перед початком самого суворого посту, люди намагаються вдосталь повеселитися. На 7 днів сирного тижня прийнято влаштовувати кулачні бої, масові катання з гірок, пісні, танці і спалювання опудала. Також у Прощену неділю відвідують рідних і близьких, щоб зібратися сім’єю за одним столом.

Традиційно в Прощену неділю говорять дві фрази: “Пробач мені” і “Бог простить – і я прощаю”. Представники церкви уточнюють, що не можна використовувати більш звичне для нас “вибач”, так як ця фраза передбачає, що людина не відчуває за собою провини, але використовує ввічливу конструкцію.

Також, у Прощену неділю не можна плекати образи і відмовляти у прощенні. Під час церковної літургії священики нагадують слова Святого письма, що не пробачивши самому, як можна сподіватися на прощення з боку Бога.

У Прощену неділю прийнято просити прощення у всіх, з ким спілкувався протягом року, часто формулу звернення доповнюють: “Прости мене, будь ласка, якщо я в чому винен перед тобою”.

Відповідна фраза “Бог простить – і я прощаю” також має свій зміст. Таким чином людина погоджується, що не їй судити про нанесеної образи, і нехай все вирішує Бог.

Якщо ви не готові прийняти вибачення, не варто формально вимовляти ці слова, уточніть, що забути образу ви поки не в силах, але закінчіть фразою “Бог простить”. Церковники звертають увагу, що просити вибачення і прощати потрібно щиро, а не як данину традиціям і обрядам, адже тільки тоді вимовлені слова знайдуть сенс.

Прощена неділя увійшла в нашу релігійну культуру завдяки ранньохристиянським ченцям з Єгипту, які напередодні Великого посту вирішили збільшити силу своїх молитов і підготувати душу до Великодня. За 40 днів до свята ченці відправлялися в пустелю, де в самоті дотримувалися посту і посилено молилися.

По закінченні часу, багато з них не поверталися з небезпечної подорожі, тому перед дорогою вони просили один у одного вибачення за всі гріхи і образи. Поступово ця традиція поширилася на більшість християнських територій. На Русі Прощена неділя буля також символом смиренності, так як прощення просили не тільки у рівних, але і у тих, хто займав більш низьке суспільне і соціальне становище.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *