Loading...

Леонід Кравчук заявив, що Україні не потрібно відновлювати ядерний потенціал

Перший президент України Леонід Кравчук заявив, що Україні не потрібно відновлювати ядерний потенціал. “А ви уявіть, що наша ядерна зброя діє, ось ми її тут створили, повинні тут відновити її, є все, щоб ядерну зброю виробляти і ставити на носії. Ядерна зброя була виготовлена на території Росії, у Арзамасі. Всі боєголовки, 165 – стратегічні, а кожна несла по 5 зарядів, це 700, всі спрямовані на США і термін їх дії закінчувався в 1997 році. у 1997 році треба було зняти боєголовки і куди віддати? До Росії. Це надумана химера, і зараз цим спекулюють. Єдиний шлях був – віддати ядерну зброю. І єдиний шлях для людства – припинити виготовлення ядерної зброї “, – сказав Л.Кравчук у програмі “Гордон”, інформують Патріоти України.

На питання, чи потрібно Україні відновлювати свій ядерний потенціал, перший президент відповів: “По-перше, не можна, а по-друге – не треба”.

Незважаючи на приєднання до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї і зобов’язання України ліквідувати всю ядерну зброю на її території, 5 грудня 1994 між Україною, РФ, Великобританією і США був підписаний так званий Будапештський меморандум, за яким раніше перераховані держави-учасниці повинні були поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України, утримуватися від будь-яких проявів агресії щодо України, в тому числі і від економічного тиску. 2 червня 1996 року Україна офіційно втратила ядерний статус.

У Міністерстві закордонних справ України після початку агресії РФ неодноразово заявляли, що Росія ігнорує положення статуту ООН і не дотримується своїх зобов’язань за Будапештським меморандумом. У той же час в МЗС РФ заявляють, що країна не порушувала Будапештський меморандум.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *