МІНСОЦПОЛІТИКИ ВНЕСЕ ДО РАДИ РЕФОРМУ СИСТЕМИ ОПЛАТИ ПРАЦІ

Мінсоцполітики найближчим часом внесе до Верховної Ради пропозицію щодо реформування системи оплати праці в Україні. Про це заявив у понеділок міністр соціальної політики України Андрій Рева в ефірі програми “Свобода слова” на ICTV, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми бачимо серйозну проблему, яка існує в системі оплати праці. Найближчим часом ми, в тому числі домовилися з профспілками, плануємо внести на розгляд Верховної Ради пропозицію щодо реформування системи оплати праці в нашій країні”, – сказав він.

Міністр наголосив, що праця простих українців недооцінена: “Про це прем’єр говорив неодноразово, і ми внесемо конкретні пропозиції як змінити цю ситуацію”.
До речі,  нині на одне робоче місце претендують троє українців. Аналітики кажуть, що найзатребуваніші сьогодні переважно робочі спеціальності – будівельники, сантехніки, кухарі. Серед адмінстративних переважають ІТ-сфера, маркетинг, реклама та страхування.
Без роботи зараз понад півмільйона українців. А зарплати, які пропонують роботодавці, далеко не ідеальні. Хоча фахівці відзначають, що останнім часом пропонована оплата праці збільшилась у середньому на 20%. По регіонах це складає 5-7 тис. грн., а в Києві межі вищі – близько 8-9 тис. гривень. Українці ж хочуть більшого, бо, кажуть, високі ціни з’їдають подібного рівня доходи. Бажані зарплати починаються від 10 і до 20 тисяч.
Економісти вважають підвищення зарплат реальним, однак не раніше другої половини наступного року. І за умови збереження позитивних тенденцій в економіці – попри нестійку ситуацію на фронті та політичні чвари. Доларового еквівалента 2012 року доходи пересічних громадян сягнуть не раніше 2019-2020 років, прогнозують фахівці. І то, знову, за умов сприятливої економічної ситуації.
Ринок уже диктує шукачам роботи свої умови. Аби не опинитися за бортом, студенти вимушені паралельно з навчанням підпрацьовувати – самі по собі дипломи не так цінуються, як здобутий реальний досвід. Важливою складовою успіху є перекваліфікація з менш оплачуваних або більш насичених фахівцями професій. Також підвищенню доходів сприяє відмова від стереотипів, бо досі робота в офісі на 3 тисячі гривень чомусь вважається престижнішою, аніж, наприклад, сталеваром за 6-8 тисяч на заводі.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *