Росія є зростаючою загрозою для Великої Британії – голова контррозвідки MI5

Росія представляє зростаючу загрозу для Великої Британії, а також використовує більш сучасні засоби для досягнення своїх цілей у зовнішній політиці.

Про це заявив в інтерв’ю The Guardian голова контррозвідки Великої Британії MI5 Ендрю Паркер, передає РБК. За його словами, в той час, коли найбільшу увагу зосереджено на ісламському екстремізмі, приховані дії з боку інших країн, серед яких найбільше виділяється Росія, є зростаючою загрозою для Великої Британії, пише газета.

“Вона [Росія] використовує всі можливості державних органів і сил, щоб проштовхнути свою зовнішню політику за кордон найбільш агресивним способом”, – заявив Паркер. Так, Росія використовує “пропаганду, шпигунство, диверсії і кібератаки”. Росія діє по всій Європі і Великій Британії, додав глава британської контррозвідки, зазначивши, що робота MI5 – “встати біля цього шляху”.

Паркер заявив, що Росія все ще володіє безліччю офіцерів розвідки у Великій Британії. “Росія все більше визначає себе як опозицію Заходу і, здається, діє відповідно”, – підкреслив Паркер. У приклад він навів “дії Росії в Україні та Сирії”. “Але є великі обсяги діяльності, пов’язані з кіберзагрозою, які залишаються поза видимістю. Росія була прихованою загрозою протягом десятиліть. Що змінилося в ці дні, що є ще більше доступних засобів”, – сказав він.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *