Loading...

Трамп вибрав “скаженого пса” Меттіса главою Пентагону

Обраний президент США Дональд Трамп сказав в ході свого переможного турне по країні, що збирається номінувати на посаду глави Пентагону генерала морської піхоти у відставці Джеймса Меттіса.
“Він кращий за всіх”, – сказав Трамп в Цинциннаті, в Огайо, в ході свого турне після перемоги на президентських виборах в США. Він заявив про призначення Меттіса
Меттіс відомий на прізвисько “Скажений пес”. Він брав участь у багатьох великих військових операціях, в тому числі в “Бурі пустелі”, а також військових операціях в Афганістані та Іраку.
66-річний генерал відомий своїми досить провокаційними заявами. У 2005 році Меттіс піддався критиці за висловлювання про те, що в Афганістані “весело постріляти деяких людей”.

Щоб отримати посаду, Меттіс ще має отримати схвалення Конгресу США, оскільки за законом глава Пентагону не повинен був перебувати на дійсній службі в попередні сім років. Конгрес робив такий виняток лише один раз, коли призначив міністром оборони генерала Джорджа Маршалла в 1950 році.

За словами джерел, про призначення буде оголошено наступного тижня.

Водночас, представник перехідної команди Трампа Джейсон Міллер в Twitter повідомив, що рішення не було прийнято. Однак син Трампа Дональд заявив, що Меттіс отримав посаду.

Як повідомлялося, в листопаді, після зустрічі з претендентом на пост глави Пентагону генералом Меттісом, Трамп назвав його “справжньою знахідкою“.

Меттіс з 2010-го по 2013-й очолював Центральне командування США, посідав провідні позиції у збройних силах США та очолював першу дивізію морської піхоти США в Іраку.  Він прослужив у збройних силах США 34 роки і має статус живої легенди серед американських військових.

Меттіс раніше називав агресію Росії проти України в Криму і на Донбасі “значно гострішою, значно серйознішою”, ніж вважають у Вашингтоні та ЄС. Він також вказував, що метою дій російського президента Володимира Путіна є розкол НАТО.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *