Субсідіантам у 2017 році ще більше уріжуть норму газу

Чиновники розглядають можливість зменшити норми споживання енергоресурсів, на які нараховується субсидія. Субсідіантам доведеться використовувати менше газу і тепла, щоб не втратити компенсацію.

Принцип нарахування субсидій на оплату житлово-комунальних послуг за останні 2 роки змінювався кілька разів. Наприклад, в 2015 році зменшили кількість обов’язкових документів для оформлення компенсації. Споживачеві необхідно заповнити тільки заяву і декларацію про доходи. У 2016 році знизили норми споживання газу, споживаного для опалення житла, однак норми знову можуть переглянути.

Як стало відомо  в 2017 році можливе введення чергових змін – зниження норм споживання енергоресурсів, на які нараховується компенсація. Про це на своїй сторінці в Facebook написав експерт з питань соціальної політики Андрій Павловський. «Стало відомо, що при підготовці чергового меморандуму з МВФ уряд Гройсмана готове взяти зобов’язання щодо зменшення розмірів субсидій за рахунок зниження норм споживання.

З цією метою в 2017 році планується:

– Знизити споживчі норми з 5,5 до 4,5 куб. м на 1 кв. м для індивідуального опалення, 65 до 51 кВт / год за 1 кв. м електроенергії, яка використовується для індивідуального опалення, з 0,0548 до 0,0431 Гкал на 1 кв. м для централізованого опалення;

– Ввести коригування соціальних норм в непікові місяці протягом опалювального сезону;

– Застосувати тариф на розподіл газу і опалення на основі потужності поставок, що дозволить перенести деяку частину вартості на літні місяці.

Чиновники сподіваються, що ці заходи дозволять обмежити витрати на призначення субсидій по оплаті комунальних послуг у 2017 році », – зазначив експерт.

Субсідіантам у 2017 році ще більше уріжуть норму газу

Зауважимо, що субсидія на оплату комунальних послуг нараховується тільки на затверджену норму енергоресурсу. Якщо споживач за місяць використовував більше тепла або газу, то різницю він оплачує за затвердженим тарифом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *