В Україні судитимуть росіянина-неонациста з угрупування Бетмен, причетного до вбивства 40 бійців

Слідчі Головної військової прокуратури закінчили спеціальне досудове розслідування у кримінальному провадженні за обвинуваченням громадянина Росії Олексія Мільчакова, якого обвинувачують у вбивстві щонайменше 40 українських бійців на Луганщині.

Справу росіянина скеровано до суду, де її розглядатимуть за спеціальною (заочною) процедурою, повідомила прес-служба прокуратури.

Мільчаков відомий своєю участю в у складі групи швидкого реагування Бетмен, яка діяла серед структур терористичної організації “ЛНР”.

Слідчі встановили причетність терориста до збройних нападів на підрозділи сил антитерористичної операції, зокрема, 5 вересня 2014 поблизу с. Щастя Луганської області, в результаті чого загинули бійці 24-го окремого штурмового батальйону Айдар і 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Збройних Сил України.

“У результаті злочинних дій О. Мільчакова, а саме влаштованої ним засідки 05.09.2014 неподалік селища Привітне Слов’яносербського району Луганської області загинуло близько 40 військовослужбовців батальйону Айдар та 80-ї окремої десантно-штурмової бригади”, – йдеться в повідомленні.

Мільчакова обвинувачують у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 258-3, ч. 3 ст. 110 та ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 437 Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, 5 вересня 2014 року бойовики Русича із засідки розстріляли колону Айдара у селища Металіст. Крім того, терористи добивали тих, що вижив і катували полонених. З тих, хто потрапив у руки Мільчакова і Яна Петровського не вижив ніхто. Самі росіяни фотографувалися на тлі спотворених трупів українських добровольців.

Пізніше угруповання Бетмен, у складі якого перебували Петровський і Мільчаков, було оголошено людьми Ігоря Плотницького бандою мародерів і вбивць, а її лідер Олександр Бетмен Бєднов, був убитий 1 січня 2015 року бойовиками, які назвали себе “Генеральною прокуратурою ЛНР”.

Раніше повідомлялося, що суд виніс перший вирок за порушення законів ведення війни щодо бойовика “ДНР”