УКРАЇНСЬКІ ДЕРЕВООБРОБНИКИ ВИЙДУТЬ ПРОТЕСТУВАТИ ПРОТИ СКАСУВАННЯ МОРАТОРІЮ НА ЕКСПОРТ ЛІСУ

Скасування мораторію – одна з умов Євросоюзу.

Українські деревообробники 2 грудня збираються на загальноукраїнський страйк, аби показати, що вони виступають за збереження мораторію на експорт деревини. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30. Закон про заборону експорту лісу підписали торік улітку. Діяти він мав 10 років, однак ЄС неодноразово вимагав від України зняти обмеження. Це, мовляв, суперечить умовам СОТ.

Минулого тижня глава Єврокомісії Жан-Поль Юнкер заявив, що Україна пообіцяла ухвалити цей закон у найближчі кілька тижнів. Та в Раді, як виявилося, не всі до цього готові. “Якщо вам треба наш ліс – привозьте сюди обладнання, створюйте тут цехи і виготовляйте все тут”, – заявив лідер Радикальної партії Олег Ляшко.

Україні значно вигідніше буде продавати готову продукцію, аніж сировину за кордон, певні нардепи. Як приклад наводять Польщу: при однаковій площі лісів та заробляє вдесятеро більше. “Мораторій – це один із показників, який дозволить нам наблизитися до показників Польщі. Ми сьогодні вже бачимо плюс 17 відсотків надходжень до бюджету у вигляді податків”, – каже Віктор Галасюк, голова комітету Верховної Ради з питань промислової політики та підприємництва.

Окрім того, втричі зросли інвестиції в деревообробну галузь, і вже наступного року вони даватимуть додатковий прибуток у бюджет. “У нас на 50 мільйонів підвищилося ввезення обладнання для переробки дерева. У нас виросла кількість робочих місць. Виросло виробництво товарів з високою надлишковою вартістю”, – каже голова підкомітету ВР з питань промислової та інвестиційної політики Олександр Дубінін.

Натомість в уряді апелюють – чинний мораторій суперечить статті 35-й угоди про Євроасоціацію. Україна також погодилася на умови ЄС для отримання макроекономічної допомоги. Якщо ж їх не виконає – це не менший удар по репутації. Окрім того заборона експорту себе не виправдала, бо нелегальне вирубування та експорт і досі процвітають. Натомість легальний експорт поповнить бюджет.