НАБУ проводить обшуки в головному офісі “ПриватБанку” в Дніпрі

На поповнення капіталу “ПриватБанку”, з урахуванням рефінансування, держава витратила 7% ВВП. Про це в ефірі “5 каналу” заявив голова Ради НБУ Богдан Данилишин. Крім того, він зазначив, що діяльність керівництва Національного банку з очищення банківської системи України була високопрофесійною….

Національне антикорупційне бюро розслідує можливе зловживання службовим становищем співробітниками Національного банку України та розтрату коштів “ПриватБанку”.

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) проводять обшуки в головному офісі “ПриватБанку” в Дніпрі, повідомляється на сторінці НАБУ в Facebook.
“Детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП здійснюють слідчі дії в головному офісі ПАТ КБ” ПриватБанк “(місто Дніпро).
Обшуки проводяться в рамках розслідування кримінальної провадження за фактами можливого зловживання своїм службовим становищем посадовими особами Національного банку України, а також розтрати коштів “ПриватБанку” в особливо великих розмірах, вчиненого менеджментом і власниками істотної частини фінустанови (ч. 2 ст. 364, ч. 5 ст. 191 КК України), внаслідок чого держава зазнала збитків у розмірі докапіталізації банку в сумі 116, 8 млрд грн.

Сотрудники ПриватБанка говорят, что НАБУ изъяло в головном офисе банка документы, связанные с работой уволившихся Шлапака и Дубровина.

Речь, по словам разных источников идет либо хищении средств, направленных государством на капитализацию банка, либо о завышении потребности в капитале.