РІЧКИ ГИНУТЬ, А ВЛАДА ЗАЙМАЄТЬСЯ ВІДПИСКАМИ

Я вже повідомляла про те, що 11 вересня 2019 р. створила петицію щодо очищення річок Альта, Трубіж та лісового озера такого змісту: “З кожним роком річки, які протікають територією міста Переяслав-Хмельницький все більше замулюються та забруднюються, їх береги стають недоступними, заростають бурянами, захламлюються. Лише прибирання активними та небайдужими жителями міста не можуть вирішити цю проблему. Тому звертаємося до міської влади та відповідальних органів охорони водних ресурсів з вимогою перевірити водойми, які належать до благоустрою міста Переяслав-Хмельницький, а саме: перевірити стан річок Альта і Трубіж, лісового озера та надати їм незалежну експертну оцінку, провести розрахунково-кошторисні роботи щодо фінансування як державними, так і недержавними організаціями щодо проведення очищення річок та лісового озера та прилеглих до них територій, облаштування їх берегів, створення місць для відпочинку переяславців та при можливості їх зариблення”.

РІЧКИ ГИНУТЬ, А ВЛАДА ЗАЙМАЄТЬСЯ ВІДПИСКАМИ

Після того, як поширила дану інформацію у Фейсбуці, переяславці почали активно підтримувати пропозицію. Було зрозуміло, що дана проблема хвилює сьогодні багатьох містян. Адже останніми роками ми всі стаємо свідками того, що наші річки гинуть, замулюються, міліють і заростають очеретом. Про озеро взагалі окрема розмова. Це улюблене колись місце відпочинку городян, сьогодні перетворилося на звичайне болото. Та й сталося це не випадково. Саме людський фактор відіграв в цьому головну роль. І хоч на сьогоднішній день офіційного звинувачення ніхто нікому так і не пред’являв, кожен переяславець добре розуміє, що саме було і є головною причиною забруднення води в лісовому озері… Рухаючись такими темпами та не вживаючи жодних заходів, вже через кілька років ми можемо остаточно втратити свої водні багатства, які подарувала нам природа. Тому щось робити й бити на сполох треба вже зараз.

Дана петиція набрала необхідні 120 голосів для її розгляду керманичами міста протягом першої ж доби після появи на сайті міської ради. У багатьох людей, до речі, виникали проблеми із тим, щоб зареєструватися, але це вже інша тема. Відповіді керівника міста із нетерпінням чекали всі небайдужі. І ось 3 жовтня вона з’явилася.

Хочу зауважити, що із 13 петицій, які вже були розглянуті раніше, лише дві особисто не підписав міський голова: серед них — відповідь на петицію про реконструкцію фонтану, яку подав на розгляд його ж радник Євгеній Глазунов (тут все зрозуміло) і мою (мабуть, меру не камільфо відповідати на петицію журналіста і члена виконкому, яка постійно вказує йому на помилки і огріхи, а ще відкрито заявляє, що шкодує, що голосувала за нього під час минулих виборів). Але це так — ліричний відступ…

Прочитавши  відповідь на свою петицію, зрозуміла, що вона ні про що. І головна теза, яку переяславцям потрібно було зрозуміти та пройнятися: грошей немає, то може колись, при нагоді, після дощику в четвер побажання містян  будуть враховані…

А мені, наприклад, цікаво, чому до цих пір серед причин вказується розробка документації із землеустрою по визначенню меж прибережно-захисних смуг? Скільки ще рішень треба прийняти і грошей заплатити, щоб це нарешті було зроблено? Є, наприклад, рішення Переяслав-Хм. міської ради датоване ще серпнем 2012 р., у якому надавався дозвіл Трубізькому міжрайонному управлінню водного господарства на розробку проекту відведення земельної ділянки прибережної захисної смуги вздовж р. Трубіж в межах нашого міста. То скільки ще переяславцям треба переобирати мерів і депутатів, щоб це питання було нарешті вирішене остаточно?

РІЧКИ ГИНУТЬ, А ВЛАДА ЗАЙМАЄТЬСЯ ВІДПИСКАМИ

Відповідно до Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом МОЗ, забороняється нове будівництво, реконструкція, капітальний ремонт та реставрація об’єктів за рахунок територій… водних акваторій. У межах пляжної зони прибережних захисних смуг забороняється будівництво будь-яких споруд, крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних. То, може, в цьому і є основна причина того, чому не виготовляється документація? Може, комусь дуже хочеться захапати ласі шматочки на берегах?

Читайте у свіжому випуску газети “Діловий Переяслав” матеріал автора петиції щодо очищення річок “Річки гинуть, а влада займається відписками”