Податківці викрили мережу магазинів в заниженні суми виторгу на 5000%

Співробітники Державної податкової служби (ДПС) викрили мережу магазинів з продажу пива в Київській області в заниженні суми виторгу на 5000%, повідомила прес-служба відомства. Під час перевірки торгових точок податківці встановили, що в магазинах цієї мережі за фактом розрахунку за придбане пиво видають покупцям розрахункові чеки, які лише імітують справжні фіскальні.

При розрахунку банківською карткою покупцеві видавався справжній розрахунковий документ, роздрукований на зареєстрованому в органах ДПС РРО, оскільки кошти надходили на розрахунковий рахунок. Але під час оплати готівкою продавець перемикав касову систему на нефіскальний принтер, який друкував «липовий» чек, хоч і з усіма обов’язковими реквізитами фіскального. В результаті інформація по проведеному розрахунку до податківців не надходила.

Це давало можливість занижувати обсяги продажів, суми оплати і єдиного акцизного податку. Так, починаючи з червня 2019 року податківці зібрали в мережі 136 таких підроблених розрахункових чеків. У ДПС зазначають, що в день фактичної перевірки магазини провели розрахунків готівкою на 10,75 тис. грн.

Але за дев’ять місяців офіційно було задекларовано розрахунків на суму лише в 49,7 тис. грн. Таким чином виходить, що середньозважений виторг під час проведення перевірки (якщо розділити виторг за три квартали на кількість днів) перевищує середньоденний виторг за попередні дні (0,02 тис. грн) більше ніж на 5000%.