Loading...

Ле Пен провалилася на парламентських виборах у Франції

Ультраправа партія “Національний фронт”, що є однією з найбільш проросійських у Франції, зазнала тотальної поразки на парламентських виборах 11 червня.

Це випливає з підрахунків французької газети Le Figaro.

За оцінками видання, “Національний фронт” за підсумками другого тура віборів найімовірніше отримає від 2 до 5 мандатів. Всього в національних зборах Франції 577 місць.

Видання наводить цитування одного з ключових представників партії Гілбера Колара, який назвав результат партії “дуже розчаровуючим” та закликав виборців мобілізуватися до другого туру. Вибори до Національних зборів Франції проводяться у два тури за мажоритарною системою, у неділю 11 червня відбувся перший тур.

Нагадаємо, що лідерка НФ Марін Ле Пен на президентських виборах 2017 року мала друге місце та здобула підтримку 33,9% виборців.

На виборах у Франції прихильники Макрона набрали 32% голосів – екзит-поли
Партія президента Франції Емманюель Макрона “Вперед, республіка!” перемогла у першому турі виборів до Національних зборів (нижня палата парламенту —ред). Остаточні дані представлені на сайті МВС Франції.

Пропрезидентський рух набрав 28,21 відсотка голосів виборців, правоцентристські “Республіканці” взяли 15,77 відсотків, “Національний фронт” Марін Ле Пен — 13,20 відсотків, “Франція, яка не скорилася” Жан-Люка Меланшона — 11,02 відсотка, лівоцентристська Соціалістична партія — 7,44 відсотка голосів.

На дільниці прийшли менше половини французів — 48,71 відсотка, що є рекордно низьким показником за всю історію виборів до Національних зборів.

Нагадаємо, що вибори до Національних зборів проходять за мажоритарною системою, кандидати обираються в одномандатних округах. Другий тур виборів в Національні збори відбудеться в неділю, 18 червня.

У кожному окрузі будуть брати участь кандидати, які отримали не менше 12,5 відсотків голосів виборців у першому турі.

Нагадаємо, що раніше повідомлялося, що партія президента Франції Еммануеля Макрона “Республіка на марші” отримала в першому турі парламентських виборів абсолютну більшість місць – від 390 до 430. Сенал налічує 577 мандатів.

 

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *