Міністр оборони: вміння протистояти інформаційним атакам має викладатися у школах

 Як повідомляє сайт Міноборони, міністр оборони Андрій Загороднюк, виступаючи на  Міжнародному безпековому форумі у Галіфаксі,  висловив думку, що вміння протистояти інформаційним атакам має викладатися у школах.

 Виступаючи у панельній дискусії з тематики гібридного впливу та кіберзагроз, Загороднюк наголосив, що на сьогодні Україна є країною, яка не лише протистоїть збройній агресії, а фактично стала й “полем битви” і постійно відбиває атаки – як в інформаційному, так і в кібернетичному просторі.

Загороднюк: “Ми постійно вчимося, багато чого знаємо і  розуміємо. Ми вже навчилися відбивати такі атаки, але простір постійно розвивається, спонукаючи нас діяти набагато активніше.

 Сьогодні багато країн інвестують в розвиток кібернетичного напряму, але, нажаль, ми ніколи не будемо діяти швидше, ніж ті, хто цілеспрямовано розробляє нові форми ведення інформаційних і кібернетичних війн. Тому єдиним можливим фактором спротиву є загальні зусилля країн, а також людей, які в них проживають, протистояти таким викликам”.

 На думку міністра, у школах має викладатися, як відрізняти правду від неправди, як перевіряти інформацію і дотримуватися “цифрової гігієни”.

У якості прикладу Загороднюк навів досвід Бельгії, де наразі школярі проходять такі уроки і навчаються орієнтуватися в інформаційних потоках. Міністр підкреслив, що подібні приклади мають стати загальним підходом та однією зі складових загальної культури людей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *