НАЗК просить в уряду ще 27 млн грн на е-декларації

НАЗК звернулося до Кабінету Міністрів з проханням виділити додатково 27 млн грн, щоб купити нове обладнання.
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАПКА) володіє майновими правами тільки на програмну частину системи електронного декларування, а на апаратну прав немає. Про це заявила голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак під час засідання уряду у вівторок.

“Одним із застережень, через які Держспецзв’язку не надала свого часу атестат відповідності – це якраз була відсутність у Національного агентства підтвердження майнових прав на апаратну частину. Тому що у нас є майнові права на програмну частину, але ми не володіємо апаратною частиною. Тому ми звернулися до Кабінету Міністрів з тим, щоб виділити додатково 27 млн грн, щоб купити дане обладнання. Сподіваюся, що наша прохання буде задоволено “, – сказала вона.

За словами Корчак, бюджет Нацагентства затверджувався ще задовго до його створення, саме тому не всі необхідні кошти вдалося передбачити.

“Так як система електронного декларування підпадала під коригування, то відповідно виникали певні технічні збої, які поступово усуваються. Ми з Держспецслужби зв’язку в оперативному порядку здійснюємо коригування цієї програми. Нещодавно ми отримали лист від даної організації з пропозицією укласти договір про технічну підтримку з державним підприємством УСС, щоб уже в рамках договірних відносин на професійній основі здійснювати технічне забезпечення даного реєстру. Національне агентство є власником тієї частини програми, яка забезпечує функціонування єдиного державного реєстру. І цю програму потрібно допрацьовувати, щоб вона могла бути приєднана до інших баз даних. Ми розіслали листи відповідним науковим установам, щоб з’ясувати, хто може далі взятися за розробку техніко-економічного обгрунтування і технічного завдання з побудови останніх модулів “, – пояснила вона.

Глава НАПКА зазначила, що також виникло питання реєстру корупціонерів, яким зараз займається Міністерство юстиції. “У рамках створення робочої групи ми з Міністерством юстиції ввели в їх базу даних всі дані, що стосуються даного реєстру. Коли у нас буде апаратна частина, тоді ми зможемо цей реєстр перенести на наші можливості. Тому, щоб забезпечити безперебійне функціонування реєстру треба бути власником апаратної частини “, – підкреслила вона.

Корчак розповіла, що оренда відповідного сервісного обладнання обходиться державі в 100 тис. Грн на місяць, ще приблизно стільки ж витрачається на обслуговування. За її словами, до кінця цього року оренду серверів профінансувала Програма розвитку ООН.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *