Красиво жити не заборониш: на чому їздять українські судді.

Середня вартість автомобілів, які купують українські судді, на вторинному ринку коливається в межах $ 30-50 тис., А в деяких випадках і зовсім досягає $ 80 тисяч. Про це повідомляє ЛІГА.net з посиланням на результати дослідження Transparency International Україна та “Першої інстанції” в рамках проекту “Судді під прицілом” за підтримки посольства США в Україні.
Зокрема, експерти проаналізували декларації за 2015 рік суддів п’яти українських судів. Вони підрахували кількість і орієнтовну вартість суддівських автомобілів відповідно до ринкових цін.
Були досліджені автопарки наступних судів:
– Київського апеляційного адміністративного суду;
– Господарського суду Харківської області;
– Дніпропетровського окружного адміністративного суду;
– Печерського районного суду Києва;
– Малиновського районного суду Одеси.

Найбагатшим з цієї п’ятірки виявився Київський апеляційний адміністративний суд.
Так, вартість автопарку, що належить членам цього суду і їх сім’ям, досягає $ 1,4 мільйона. Його співробітники вважають за краще машини представницького класу: Porsche Cayenne, Jaguar ХF, Audi Q7, Toyota Land Cruiser Prado, Lexus. Середня вартість таких автомобілів на вторинному ринку – $ 18 тис.
Подібні машини представницького класу популярні і в Господарському суді Харківської області. В цілому автопарк даного суду (суддів і членів їх сімей) коштує $ 1,3 млн, а середня вартість машини – $ 21 тис.
На 44 члена Господарського суду Харківської області, а також їхніх родичів доводиться 60 автомобілів. Деякі з них за вартістю перевищують $ 70тис. і $ 80 тисяч.
Що стосується вартості автопарку суддів Дніпропетровського окружного адміністративного суду, то вона становить $ 560 тисяч. У сім’ях 80% членів цього суду є автомобілі, ринкова вартість яких перевищує $ 20 тис., В тому числі: Volkswagen Touareg, Audi Q7, Toyota Prado.
Сім’ї деяких українських суддів мають по три-п’ять автомобілів. При цьому, за даними Адміністрації президента, середня заробітна плата українського судді становить 16 тис. Грн на місяць – це трохи більше $ 600. Такі зарплатні дані підтверджуються і деклараціями суддів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *