Ті, кому зараз 35-40 років, в майбутньому можуть залишитися без пенсій, – Романенко

Покоління українців, яким зараз 35-40 років, пенсіонерами з виплатами можуть і не стати, вважає Юрій Романенко, директор Центру політичного аналізу “Стратагема», який провів нескладні арифметичні дії з офіційними даними статистики.

Він вирахував, що вже через 20 років на одного дорослого ьуде припадати два пенсіонери і одна дитина. І прогодувати себе і ще двох-трьох утриманців працездатний громадянин України фізично не зможе. Адже перспективи, що в майбутньому українець буде отримувати гігантську зарплату і платити високі податки державі, мізерні, тому більшість з нас чекає не просто бідна, а жебрацька старість, коли шматок хліба здасться розкішшю.

«Я не хочу когось лякати, а тільки прошу подивитися правді в очі і задуматися над простими числами. Так, сьогодні ми маємо 42 мільйони 708 000 чоловік населення. Індекс народжуваності в Україні в даний час складає 1,2 – тобто на кожну жінку припадає, по суті, одна дитина. Крім того, починаючи з 2013 року, маємо другу з моменту здобуття країною незалежності хвилю еміграції: тільки офіційно за цей період за кордон виїхало близько 70 тисяч осіб. Але реальне число буде в рази більшим », – говорить Романенко.

«Якщо так триватиме і далі, то навіть при найоптимістичніших прогнозах через якихось 20 років у нас буде 30 мільйонів населення. Якщо зробити аналіз за віком, то стає страшно за країну: 15 мільйонів старі, 10 мільйонів дорослі, 5 мільйонів – діти. А тепер логічне запитання: яка пенсія буде у 15 мільйонів пенсіонерів за умови, що 10 мільйонів дорослих повинні прогодувати ще 5 мільйонів дітей? І яка величезна повинна бути зарплата у середньостатистичного українця в 2035 році, щоб прогодувати 2,5 утриманця і при цьому нормально жити? »- Ставить риторичне питання експерт.

Він зазначає, що сьогодні тільки близько 2 мільйонів українців генерують капітал. Тобто це люди, здатні заробляти гроші «в плюс» для того, щоб країна вижила. Але власне ця категорія осіб і виїжджає за кордон в основній своїй масі.

«Знаєте, не так давно спілкувався з політиком, який вивчав електорат на своєму окрузі. Він поділився, що з 20 000 чоловік на цій території проживають тільки 5000 працездатних. Але з них працевлаштовані лише 1,5 тисячі осіб. А підприємницьку діяльність здійснюють менше десятка осіб. Це вам маленька ілюстрація для того, щоб ви розуміли, як виглядає наше суспільство », – резюмує Експерт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *