Loading...

Парламенти України, Литви і Польщі приймуть заяву по трагічним подіям середини ХХ століття

Парламенти України, Польщі та Литви в четвер, 20 жовтня, приймуть спільну заяву щодо подій часів Другої світової війни, повідомив спікер Верховної Ради Андрій Парубій. “Це станеться синхронно з прийняттям відповідної заяви і в парламенті Польщі, і в парламенті Литви, в якому буде спільно зазначено, хто був винуватцем трагедії на наших землях в середині минулого століття”, – сказав спікер журналістам.

При цьому спікер Верховної Ради додав: “Ми вкажемо, що (винуватець трагедії) російський імперіалізм, який і на сьогоднішній день проводить імперську політику, яку проводив і в минулому столітті”.

Нагадаємо, що дискусії про трагічні події середини ХХ століття загострилися після того, як 22 липня Сейм Польщі слідом за Сенатом встановив 11 липня днем пам’яті “жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої в 1939-1945 рр. “. 24 серпня президент України Петро Порошенко запропонував польському президенту Анджею Дуді і далі використовувати формулу “прощаємо і просимо вибачення”. У відповідь Дуда заявив про намір продовжити діалог з питання спільних сторінок історії і вийти на рішення до кінця року.

Винуватцем трагедії народів Східної Європи парламенти трьох країн назвуть російський імперіалізм

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *