Фонд держмайна назвав стартову ціну ОПЗ, а Кабмін затвердив зниження стартової ціни Одеського припортового заводу до …

Фонд державного майна України запропонував затвердити стартову ціну пакету акцій АТ “Одеський припортовий завод” на рівні 5,16 млрд грн ($201,07 млн за поточним офіційним курсом НБУ). Про це сьогодні сказав голова ФДМУ Ігор Білоус перед засіданням уряду. “Ви сьогодні почуєте нову ціну на рівні 5,16 млрд грн, але давайте не забігати наперед, давайте її приймемо, а потім будемо коментувати”, – сказав Білоус.

Він зазначив, що поки серед тих, хто цікавиться приватизацією ОПЗ – це іноземні компанії.

Раніше прем’єр-міністр України Володимир Гройсман пообіцяв затвердити запропоновану Фондом держмайна стартову ціну ОПЗ

Нагадаємо, ФДМ оголосив конкурс з продажу 99,567% акцій ОПЗ зі стартовою ціною в 13,175 млрд грн (близько $527 млн). Попередній конкурс з продажу ОПЗ провалився: жодна компанія не подала заявку для участі в ньому.

19 серпня Ігор Білоус заявив, що стартова ціна Одеського припортового заводу на новому приватизаційному конкурсі з його продажу буде істотно знижена, що дозволить залучити додаткових учасників. 31 серпня Кабмін схвалив зниження стартової ціни ОПЗ. І………

Кабінет міністрів 19 жовтня затвердив умови проведення повторного конкурсу з приватизації державного пакета акцій ПАТ “Одеський припортовий завод”.
“Рішення прийнято, в добрий час. Заперечень немає”, – сказав прем’єр-міністр Володимир Гройсман.
Як пояснив, представляючи проект рішення, глава Фонду державного майна Ігор Білоус, умови конкурсу з приватизації державного пакета акцій ОПЗ залишилися майже без змін, в порівнянні з попереднім конкурсом.
Зокрема, в умовах нового конкурсу знижена стартова ціна держпакету акцій, а також встановлено зобов’язання переможця оплатити заборгованість заводу за газ, який сейчс поставляється заводу НАК “Нафтогаз України” за рішенням уряду.
“Конкурсна комісія пропонує встановити стартову ціну державного пакету акцій ОПЗ в сумі 5,16 млрд грн (близько $ 200 млн – БЦ) … Всі інші умови залишилися без змін”, – сказав Білоус. Глава ФДМ додав, що також пропонується продовжити терміни продажу ОПЗ до 7 січня 2017 року.
Білоус нагадав, що конкурс буде визнаний таким, якщо буде подано менше двох заявок, або якщо не буде подано жодної заявки від іноземного інвестора.
У відповідь на питання глави Кабміну про інтерес інвесторів до приватизації ОПЗ, Білоус оцінив його як “середньо активний”. “Я оцінюю попит як середньо активний, оскільки глобально зараз хімічна галузь перебуває в кризі. У нас є більше 5 учасників, у яких є різна ступінь зацікавленості”, – зазначив глава ФДМ.
Читайте також: США очікують новий аукціон з продажу ОПЗ в найближчі тижні
Глава ФДМ Ігор Білоус раніше пропонував для повторного конкурсу встановити стартову ціну на рівні близько $ 150 млн, вважаючи, що в результаті зростання конкуренції після зниження стартової ціни завод може бути проданий дорожче, ніж за $ 300-400 млн.
За словами голови ФДМ, інвестиційний банк UBS визначив діапазон ціни ОПЗ в районі $ 50-180 млн з урахуванням боргів заводу в $ 250 млн за газ перед структурами опального бізнесмена Дмитра Фірташа і ще приблизно $ 50 млн перед іншими кредиторами.
Нагадаємо, ФДМ оголосив конкурс з продажу 99,567% акцій ОПЗ зі стартовою ціною в 13,175 млрд грн (близько $ 527 млн), а з урахуванням боргу – понад $ 700 млн, однак він завершився безрезультатно в зв’язку з відсутністю заявок. Джерело: http://biz.censor.net.ua/n13676

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *