Фінансовий комітет Ради опублікував текст звернення до Порошенка щодо звільнення Гонтаревої

Глава НБУ Валерія Гонтарева ігнорує засідання профільного комітету парламенту

Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики та банківської діяльності звернувся до президента України Петра Порошенка з пропозицією звільнити голову Національного банку Валерію Гонтареву. Відповідний документ на своїй сторінці в Фейсбук опублікував глава комітету Сергій Рибалка.
«Публікую звернення до Президента України з проханням внести до Верховної Ради України подання про звільнення Гонтаревої В.А. з посади Голови Національного банку України у зв’язку з втратою бездоганної ділової репутації », – написав Сергій Рибалка.
Документ був прийнятий за результатами оцінки членами профільного парламентського комітету діяльності глави НБУ Валерія Гонтаревої.
«У ході обговорення відзначений непрофесіоналізм Гонтаревої В.А. в керівництві Національним банком України, що призвело до дестабілізації фінансової системи України та стрімкої девальвації національної валюти, безпідставного виведенню значної кількості комерційних банків з ринку і різкого зниження обсягів кредитування реального сектора економіки країни. Наслідком цього стало позбавлення робочих місць десятків тисяч співробітників банків, значна втрата заощаджень громадян України та грошових ресурсів економічними суб’єктами. Також було засуджено поведінку Гонтаревої В.А. по постійному ігнорування нею засідань Комітету», – йдеться у зверненні.

.jpg_06

Сергій Рибалка неодноразово заявляв, що глава НБУ ігнорує засідання профільного комітету парламенту, щоб не відповідати на незручні для неї питання, зокрема, про її співпрацю з офшорними компаніями, через які відмивалися гроші оточення екс-президента Віктора Януковича.
У липні Сергій Рибалка повідомив про безрезультатні спроби домогтися від Валерії Гонтаревої звіту перед депутатами. А також, що він кілька тижнів не може домогтися зустрічі з Генеральним прокурором Юрієм Луценком, щоб обговорити звинувачення на адресу глави Нацбанку.
4 жовтня Валерія Гонтарєва знову не з’явилася на комітет, де повинна була пояснити свою участь в угодах з купівлі в 2013 році цінних паперів для компаній «сім’ї» Януковича. У підсумку, засідання банківського комітету було зірвано.
«Це повинен був бути щорічний звіт голови Національного банку перед профільним комітетом, тому що ми живемо в парламентсько-президентській республіці і хочемо знати, що у нас в фінансово-банківському секторі на сьогодні відбувається, які кроки робить Національний банк для того, щоб стабілізувати ситуацію . У суспільстві великий негатив до дій Національного банку та його керівника. Я думаю, через це вона не прийшла. Чесній людині боятися нічого», – зазначив тоді Сергій Рибалка.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *