Loading...

Екс-нардеп Мартиненко програв в Швейцарії суди по своїй корупційній справі

Колишній депутат Верховної Ради від Народного Фронту Микола Мартиненко програв в Швейцарії суди, в яких намагався заблокувати передачу Україні документів, що стосуються панамської фірми, на швейцарські рахунки якої приходили ймовірні хабарі для політика.

Згідно з даними швейцарських ЗМІ, Генеральна прокуратура України роками гальмувала надання міжнародної правової допомоги у цій справі, передає DW.

Таким чином розслідування правоохоронних органів Швейцарії не зрушилося з місця поки за цю справу не взялося НАБУ.

Після цього, в жовтні 2016 року, швейцарська сторона розпорядилася передати Україні всю інформацію про банківські рахунки панамської компанії Мартиненка, проте на шляху обміну даними на цей раз стали судові позови екс-нардепа.

Як зазначається, питання вдалося розблокувати лише через вісім місяців, коли завершилася судова тяжба.

Так, 28 червня 2017-го Федеральний суд Швейцарії ухвалив остаточне рішення: відхилити вимоги Мартиненка, в позові якого стверджувалося, що судовий процес в Україні нібито не відповідає міжнародним правовим стандартам, а передача інформації про швейцарські рахунки “неприпустимо шкодить” його діловій репутації.

Нагадаємо, в Україні колишнього депутата Ради від фракції Народний фронт Миколу Мартиненка підозрюють в причетності до розтрати $17,28 млн на державному підприємстві Східний гірничо-збагачувальний комбінат при поставках уранового концентрату з Казахстану через австрійську компанію-посередника Steuermann.

Суд обрав для Мартиненка запобіжний захід у вигляді особистої поруки. Політика зобов’язали здати закордонний паспорт і не залишати Україну, однак за нього поручився ряд народних депутатів і міністрів, в тому числі глава Мінінфраструктури Володимир Омелян і міністр молоді та спорту Ігор Жданов.

Сам же Мартиненко заперечує висунуті проти нього звинувачення.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *