Що означає пенсійна реформа для молодих людей

Головною зміною, яку внесла Верховна Рада в урядову пенсійну реформу, стала норма про введення з 2019 року в Україні другого рівня пенсійної системи – накопичувальних пенсій.

Як зазначив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко, накопичувальна система в Україні не буде передбачати додаткового податкового тиску на громадян і бізнес.

Другий рівень запрацює, якщо ВР, крім уже схваленої пенсійної реформи, прийме законопроект щодо впровадження обов’язкової накопичувальної системи. Зараз в парламенті є варіант такого документа – проект закону №6677.

У ньому передбачається, що, коли накопичувальна система почне працювати, українці будуть відраховувати на індивідуальні державні рахунки 2% зарплати. Однак пізніше внесок буде рости на 1% щороку, поки не досягне 7%. Як пояснював прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, накопичувальна система передбачає пряму залежність розміру пенсії від доходів громадян протягом трудового життя.

Автори законопроекту пропонують зробити такі виплати обов’язковими для працюючих українців, які до 1 січня 2019 року будуть молодші за 35 років. Тим, хто старше, дадуть право вибирати, чи користуватися накопичувальною системою. А ось ті, хто досяг пенсійного віку взагалі не матимуть права відкладати гроші в держфонд. Поки що ці параметри ніде не затверджені і є лише можливим варіантом.

Чиновники наголосили: зарплата у конвертах в молодості – собі дорожче у старості. Про пенсію треба думати з першого дня своєї роботи, адже вона йде від легальної заробітної плати. Для тих, хто втратив роки стажу на неофіційних роботах, держава пропонує варіант – фактично купити стаж. Що раніше – то дешевше.

Нагадаємо Верховна Рада 288 голосами ухвалила пенсійну реформу Кабінету Міністрів, попередньо внісши майже півтисячі правок. Новий розмір мінімальної пенсії в Україні складатиме 1452 гривні.

Головною правкою, яку схвалив комітет, є введення з 1 січня 2019 року другого рівня пенсійної системи, яка передбачає введення особистих накопичувальних пенсійних рахунків для працівників, молодших 35 років.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *