Що запропонує Україна МВФ?

Про можливий маневр України на перемовинах з МВФ в огляді іноземної преси від 7 жовтня.

Наступного тижня Україна запропонує Міжнародному валютному фонду (МВФ) нові методи розрахунку ціни на газ, за якими чинні тарифи залишаться незмінними до липня 2018 року, йдеться в ексклюзивному матеріалі New York Times, яка посилається на близьке до переговорів джерело.

“Такий крок означає, що політичні розрахунки превалюють над фінансовими”, – робить припущення видання.

Стабільна політика ціноутворення на газ та глобальна зміна пенсійної системи є серед умов, яких має дотриматися Україна, аби отримати кілька разів відкладений кредитний транш МВФ на суму 17,5 млрд доларів.

“Повільний прогрес у реформах викликає сумніви щодо реального бажання Києва провести структурні зміни тепер, коли економіка вже вийшла з рецесії після анексії Криму і спалаху бойових дій за підтримки Росії у східних регіонах”, – пише New York Times.

Якщо наступного тижня міністр фінансів Олександр Данилюк і МВФ не зможуть домовитися у Вашингтоні, для України залишаться два варіанти, вважає анонімне джерело агенції Reuters.

Перший – дотриматися умов МВФ.

“Другий варіант – сказати, що ми можемо жити без МВФ, що українці важливіші, ніж МВФ, перестати перейматися цією співпрацею й ухвалити політичне рішення, затвердити формулу, і все”, – додає джерело.

За його словами, нова формула, яку може запропонувати Київ, уникає 15-відсоткового підвищення ціни на газ для населення, яке може спричинити суспільне невдоволення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *