Волкер зробив гучну заяву по вторгненню Росії в Україну

У Белграді пройшла зустріч спецпредставника Держдепу США Курта Волкера та помічника президента Росії Владислава Суркова. Головне питання на переговорах, що пройшли за зачиненими дверима – ситуація в Україні. Однак говорили там без України.

Обидві сторони зробили все можливе, щоб зустріч відбулась “без стороннього ока”. Для цього обрали “нейтральну територію” – сербський Белград. Причина в тому, що Курт Волкер відмовився їхати до Росії, а Владислава Суркова не пускають у цивілізовані країни через його присутність у санкційному списку. І лише європейська прибічниця Росії Сербія, яка так і не ввела санкції проти РФ, дозволяє московським політикам в’їзд в країну.

Детальні питання розмови були під таємницею. Дипломати обмежилися лише тим, що головна тема розмови – «ситуація в Україні». Після зустрічі учасники перемовин й надалі продовжують “грати у мовчанку”, обмежившись загальними фразами.

Обговорювалося запропонований Росією проект резолюції ООН по Донбасу. Знайдено порозуміння по ряду позицій. Більшість виявлених розбіжностей визнані переборними. Домовилися з Куртом, що наші консультації з українського врегулювання будуть продовжені в необхідному для досягнення результату обсязі. У тому, що в кінцевому підсумку результат буде, не сумніваємося,
– розповів Владислав Сурков.

У той же час Курт Волкер жодним чином не прокоментував цю зустріч.

Варто зазначити, що попри те, що Україна – центральна (і єдина) тема цих переговорів, української сторони на ній представлено не було. Хоча українські дипломати і переконують, що американська сторона попередньо поінформувала українців про деталі запланованої зустрічі в Белграді.

Варто зазначити, що першими деталі переговорів повідомили сербські політики.

Російська Федерація занадто далеко зайшла з військовою присутністю в Україні, тому говорити про відновлення американо-російських відносин складно.

Про це заявив спецпредставник Держдепу США по Україні Курт Волкер в інтерв’ю виданню gazeta.ru.

За його словами, США хотіли б знайти шляхи для поліпшення взаємин з Росією.

-Останнім часом у нас був дуже поганий період, неприємна ситуація з дипломатичними представництвами, і, чесно кажучи, український конфлікт входить в число проблем. Мені здається, Росія занадто далеко зайшла з військовою присутністю в Україні, встановленням контролю над її територіями. І сьогодні це, дійсно, перепона для відновлення американо-російських відносин,

– зазначив Волкер.

 

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *